Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

ŠLV - dokončeno

1. kapitola

Jak to všechno začalo aneb první bitva

Byl sychravý podzimní den. Už uplynulo půl roku ( 6.měsíců- pro ty nechápavé) po smrti Brumbála. A Harry s Ronem a Hermionou už stihli zničit všechny viteály, no všechny, ještě chyběl ten hadí ksicht a jeho domácí mazlíček, had Nagini. Naše pověstná trojka se vylepšovala v kouzlech. A proti nelibosti většiny strávila skoro celé dny v knihovně, aby zvládli boje proti Smrtijedům. Nejlépe z nich se zlepšil Harry, který by už mohl konkurovat i velkému Brumbálovi (pozn.autora…ten by měl  radost =)). Ze všech se během chvilky stali zvěromágové. Harry se měnil hned do tří tvorů a dva z nich byli magičtí a to Fénix a Maguár (kočkovitá šelma, velice inteligentní…) a to třetí zvíře byl koloušek (po rodičích). Hermiona se přeměňovala do sovy pálené, a Ron do Hypogryfa. Výhoda byla ta, že všichni uměli létat a tak pokud se někam nedalo přemístit, tak tam mohli doletět a nebo je Harry v podobě fénixe přemístil. A co byl docela velký úspěch, Harry začal chápat lektvary a už sám zvládl i ty nejtěžší.

Temné sídlo:

Voldemort se ale také jen tak neflákal, kvůli Harrymu se snažil si vylepšit reflexy a zvětšit si zásobu kouzel, které znal. Už přes týden seděl v knihovně, ale teď se rozhodl si něco vyzkoušet v praxi. A tak svolal své věrné a oznámil, že za hodinu vyrazí na bitvu v mudlovském  městečku Cornwall. Je to sice menší městečko, ale mudlů tam bylo víc než dost. Navíc stejně moc nešlo o ně, ale o Řád, na kterém si chtěl vyzkoušet ty kouzla, no a proti mudlům, se špatně bojuje. Poslal do Řádu Severuse, aby jim vyřídil svůj požadavek.

Na ústředí Řádu:

Snape se přemístil přímo doprostřed kuchyně a ihned na něj mířilo asi dvacet hůlek, protože byla zrovna schůze Harry ho jedním máchnutím odzbrojil a poslal do mdlob, tím si vysloužil obdivné pohledy od skoro celého Řádu. Když se po dlouhé a dlouhé době Snape probudil, sdělil jim, co jeho pán žádá a zmizel (radši). Harry se okamžitě zvedl, že půjde a ostatní ho následovali.

Bitva:

Řád a Smrtijedi se tam přemístili skoro nastejno. Jakmile se spatřili, strhla se bitva na život a na smrt. Harry vyhledával Voldemorta, ale ne a ne ho najít. Jak hledal, tak si ani nevšiml, že se za něj někdo přemístil. Za zády se mu ozvalo: „ Hledáš něco?“ Harry se otočil a spatřil toho, koho hledal. Hadího ksichta, alias lorda Voldemorta. A odpověděl: „ Jo, hledal jsem tebe“. V tu chvíli jako jeden muž vytáhli hůlky a každý hned vyslal nějaké kouzlo. To s klidem odrazili a Voldy začal: „Ty si vážně myslíš, že máš alespoň nepatrnou šanci mě porazit?“ zeptal se s úšklebkem.  A Harry mu na to s klidem odpověděl: „ Samozřejmě, že ano“. A Voldy na to: „To se ještě uvidí!“

Po tomto krátkém rozhovoru, začali usilovně bojovat. Kouzlo střídalo kouzlo, zatím ani jeden neměl navrch. Pomalu jim docházely síly a tak začali zpomalovat. Nakonec oba padli vysílením k zemi. Řád se Smrtijedy na to jen vyjeveně koukali. Harry s Voldym se z posledních sil zvedli a přemístili se domů…

 

                                                  …………to be continued…………

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)