Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

Jednorázovky

Kovář

tak jsem opět tady po dlouhé odmlce...moc se vám omluvám, nějak nebyly psací podmínky, myslím, že v mém případě nemá cenu slibovat, že už to víckrát neudělam, prostě asi nikdy nebudu přidávat pravidelně...

tahle jednorázovka je na písničku Kovář od skupiny Asonance, text jsem si maličko upravila...myslim, že není úplně špatná, tak si ji užijte :-) S-Hanka

„Jsem šťastná,“ pomyslela si mladá černovlasá žena a dala se do zpěvu.

Švarný mladý Malfoy si mě namlouvá,
že prý si ho mám vzít, tak mě přemlouvá.
Lásku mi vyznává, všechno co má mi slíbí,
já chtěla bych s ním jít, on se mně líbí.

 

Ale pak trochu posmutněla. Nevěděla, jestli mu bude moci dát svou lásku. Chtěla s ním žít až do svého konce, ale nevěděla, jestli jim to jejich rodiny dovolí. Před nimi se rýsovala temná budoucnost a nejlepší, co mohli udělat, bylo bát spolu. Byla si jistá, že on by ji temnotou provedl. Společně by si nějak prosekali cestu nástrahami života.

„Jenže nám to asi nebude dopřáno,“ pomyslela si tatáž žena o pár měsíců později a hodila zmuchlaný dopis do krbu. Sděloval jí v něm, že jejich vztah je u konce a že si bude brát její sestru, Narcisu. Mísil se v ní nepříčetný vztek s nepřekonatelným smutkem a lítostí. Nevěděla, co dělat.

 

Kampak však odešel můj chlapec milý
šedooký, bledý Smrtijed milý.
Každý den vyhlížím, až u mých dveří zaklepá.
Jistě na mě myslí, na mou lásku čeká.

Však divné zvěsti jdou, městem se šíří
že můj milý jinou má, ven z města míří.
S jinou pryč odchází, prý svatbu s ní už chystá.
Pro falešnou lásku ať ho Pán Bůh ztrestá!

 

Těšila se, až toho hajzla uvidí. Už věděla, co mu vykřičí do tváře.

 

Cožpak jsi zapomněl, žes u mě spával,
že jsi v mé komůrce se mnou líhával.
Jak jsi mi sliboval, že zůstaneš mi věrný.
Však Bůh tě potrestá, ty Smrtijede zlý.

 

O pár dní později jí otec oznámil, že si bude brát Rodolphuse Lestrangea. Byla zoufalá. Ale i přes sžíravou bolest v srdci se rozhodla, že se otcovu rozhodnutí postaví. Nehodlala se stát loutkou v rukou toho násilnického idiota. Oblékla se do svých nejhezčích šatů a pečlivě se nalíčila. Nevěděla proč, asi doufala v nemožné – že by ji otec nechtěl mučit, kdyby vypadala nádherně. Sešla po schodech dolů do kuchyně, kde spolu právě otec s matkou o něčem diskutovali. Podívali se na ni a matka se celkem zbytečně optala: „Už ses rozhodla, dcero?“

Belatrix neváhala ani vteřinu a rozkřikla se: „Nikdy si toho idiota nevezmu! Já miluju Luciuse.“ Doufala, že si tímto výstupem zaslouží rychlou a bezbolestnou smrt. Otec její záměr bohužel prokoukl a nehodlal jí dopřát to potěšení.

„To sis dovolila příliš, dcero. MĚ nikdo odporovat nebude. Crucio.“ procedil mezi zuby a očekávaná bolest se opravdu dostavila. Dlouho nevydala ani hlásek, ale když otec přitvrdil, už to nevydržela. Křičela a prosila o milost. Pochopitelně marně. A matka nehnutě seděla a pohrdlivě pozorovala svou dceru. Když otec po dlouhé době sklonil hůlku, Belatrix tekly po tvářích slzy bolesti a původně krásné šaty byly úplně zničené. Otec se zasmál a vyslal proti bezmocné dívce vytouženou kletbu. Ona vítala smrt. Byla pro ni vysvobozením z děsivé reality. Ale než stihla zavřít oči a vychutnat si ten okamžik, tak něco přehradilo cestu mezi ní a zeleným paprskem. Zamrkala a první, co spatřila, byly dlouhé plavé vlasy.

„Luciusi,“ zašeptala a ztratila vědomí.

Z pohledu Luciuse Malfoye:

Mladý plavovlasý muž byl psychicky na dně. Právě byl donucen se sprostě rozejít s dívkou, kterou nadevše miloval. Věděl, že ho bude nenávidět, ale nemohl s tím nic udělat. Tady byl pánem jeho otec – Abraxas Malfoy. Kdyby se mu vzepřel, zabil by ho. S povzdechem odvrátil tvář od krbu a odešel plnit své povinnosti. Nyní se stal správným Smrtijedem, protože už neměl pro co žít. Nic už ho nepoutalo s obyčejným světem. Narcisa se mu hnusila a oba její rodiče také. Zatvrdil své srdce a neviděl žádnou naději, jak by se mohlo zase stát otevřeným. Žil jen pro svého Pána a jeho úkoly. Zahrabal se do černé magie až po uši a nehodlal se vrátit zpátky mezi obyčejné smrtelníky. Voldemort byl jeho chováním potěšen. Přesně takového Smrtijeda potřeboval. Bezhlavě se vrhal do nových a nových úkolů a plnil je až do posledního dechu.

O pár dní později se přemístil do domu své nastávající, protože potřeboval něco probrat s budoucím tchánem, ale na to nedošlo. Když vkročil do dveří, ze schodů právě scházela Belatrix. Ve světle růžových šatech byla překrásná. Chvíli odolával pokušení se k ní rozběhnout a obejmout ji. Říct jí, že se ničeho nemusí bát, že je všechno v pořádku. Pak by se sám postavil jejímu otci a zamřel by pro svou lásku. Ale nic z toho neudělal. Byl srab a věděl to. Raději bude sledovat, jak umírá ona, než aby udělal těch pár kroků a postavit se panu Blackovi do rány. Skryl se ve stínu a poslouchal pln napětí, i když tušil, kam rozhovor bude směřovat. A vůbec se mi to nelíbilo. Když uslyšel její křik, zaryl nehty do dřeva. Cítil, jak jeho srdce pomalu opouští síla bojovat s tou nesnesitelnou bolestí. Nakonec křik ustal a on opatrně nahlédl do místnosti.

Uviděl ji pokořenou a poníženou s roztrhanými šaty a očima plnýma slz. Vůbec nepřemýšlel, co dělá, a vrhl se vpřed. V běhu stačil postřehnout, jak pan Black vyslal kletbu smrti. Už by nestihl zabrzdit, i kdyby chtěl. Paprsek do něj narazil s jistou neodvratitelnou naléhavostí. Lucius Malfoy se odebral na onen svět.

Poslední komentáře
07.06.2016 22:16:51: opravdu krásné a nejen :-( rychlá půjčka bez bankovního účtu
16.06.2015 15:20:49: A líbilo se mi to,docela v pohodě. :-x pujcka rychla
17.09.2009 19:17:18: To máš pravdu, koledovala sis. Ale je to vlastně tvuj problém, neměla si mi to vyprávět... a trhlin ...
17.09.2009 12:12:39: hele,já vím, že jsem si o koláčka koledovala, když jsem ti napsala koblížku, ale bylo to od tebe nep...
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)