Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP ve službách MI-6 (I)

18. kapitolka - MI-6

A už se nám to pomalu krátí, za chvilku už bude konec povídky,ale od toho teď stranou....přeji krásné počtení....
Zazvonili v půl osmé ráno u něj před barákem.
Přišel jim otevřít, ve tváři otravný výraz, který se změnil na naštvaný, když je uviděl. Pod voisy si zamumlal:
„Když mě neotravuje MI-6, tak tyhle fanatici.“
„Harry chceme si promluvit.“
„Mluvili jsme spolu včera.“ Namítl Harry „Navíc spěchám do školy, tak mě omluvte.“ Vzal batoh zpoza dveří, do ruky klíče a zabouchl dveře. Pak zamkl a už pádil do školy. Cestou si mumlal pod vousy, jak ho mohli najít.
Ve škole byla zase nuda. Ale potěšil ho ten test z matiky, měl jedna mínus. To bylo dobré, Jack s tím byl trochu hůř, chytil trojku. Ale taky se mu ten test zdál docela těžkej…
Kdo by to byl řek, ale Harrymu se dnes vůbec nechtělo ze školy. Asi proto, že věděl, že pokud přijde domů, hrozí mu návštěma těch divných lidí mnohem víc.
Ale když se nad tím zamyslel, on přece nemusí hned domů, musí vyřešit ten Malý Visánek. A taky to tak udělá. Ze školy se rychle stavil doma pro svou milovanou motorku a hned vyrazil. Ještě napsal Susan, že se možná zdrží.
U Malého Visánku se ale posadil pod strom a užíval si čerstvého vzduchu. Možná by tam vydržel sedět celé hodiny, nebít jedné skupinky velice vlezlých a pravdy-chtivých čarodějů.
„CO tady zase děláte? Tady se člověk jen pohne a vy už jste zase u něj. Co pořád chcete, včera jsme si promluvili, řekl jsem vám vše. A tím to končí.“
„Ne Harry, nekončí. Chci, abys nastoupil do Bradavic a tam se z tebe stal pravý syn svých rodičů – čaroděj.“
„Do té vaší školy? A co když nechci. CO když jsem spokojený v tom životě, který žiju. Nechci měnit.“
„Ale proč? Každý sní o tom být kouzelníkem, nebo čarodějem.“
„A proč bych o tom měl snít? Já mám rád svůj život. Mám teď i práci, co víc si přát?“
„Ano o té tvé práci víme. Nasazuješ krk pro tuto zemi. Ale u nás se můžeš stát bystrozorem, to je obdoba tajného agenta.“
„Jak o tomhle sakra víte?“
„Kouzla zmůžou všelicos.“
„Už se mi hrabete i v soukromí…“
„ne tak to není, jen jsme s tebou potřebovali mluvit, tak jsme si našli tvojí adresu. Máme důležitou věc na srdci. Myslím, že jsi dost velký na to, abys to unesl. Voldemort po tvých rodičích nešel jen tak. Šel po nich kvůli jedné věštbě, která tě určovala jako jediného člověka, který ho může zabít.“
„Vy žertujete.“
„TO bych si nedovolil. Opravdu ty jsi jediný, kdo ho může zabít. Proto bych byl velmi rád, kdybys nastoupil k nám do školy, tam tě naučíme vše potřebné.“
„A už to chápu. To je samé Harry sem, Harry tam. A co se z vás pak vyklube. Potřebujeme tvou pomoc, tak si zabal věci a pojeď s námi. Ale na to vám kašlu, já nebudu skákat, jak si kdo píská. Hledejte si někoho jiného, já s vámi nehodlám marnit čas.“ S tím se zvedl a nechal je udivené stát pod stromem.
To víš, že jo. Já jim budu dělat otroka. Harry zbav nás tohohle chlápka, Harry zbav nás tohohle. Harry ty jsi byl určen. Jasně, jak se jim to hodí co. Ať si ho zabijou sami. Říkal si Harry sám pro sebe.
Ještě napsal Bluntovi, že v okolí nic podezřelého není. Pak šel v klidu spát.
Další týden měl pokoj. Neotravovalo ho ani MI-6, ani ta banda čarodějů. Mohl si v klidu užívat. Dokonce byl domluven se Susan, že na víkend odjedou na pobřeží, užívat si, jen oni dva – jak to bývalo dřív. Nic je nebude rušit.
„Jo Harry a taky si začínej pomalu rozmýšlet, co by jsi chtěl k patnáctinám.“
„Vždyť 15 mi bude až za půl roku.“ Řekl udiveně.
„To nevadí, ale 15 je už velký věk a to chce něco speciálního. Tak si to rozmysli.“
Rozmysli, to je hezké. Jenže já už všechno mám. A navíc nechci Susan moc obtěžovat nějakýmoi svými výmysly. To bude hodně dlouho trvat, než si něco vymyslím.
Další týden, čas ubíhal rychle. Víkend na pobřeží byl nádherný. Harry si mohl se Susan pořádně promluvit, aniž by ho trápilo, že je někdo poslouchá. Pořádně si vylil srdíčko. Svěřil se, se všemi svými problémy. Hned mu bylo líp.
Ve středu, když přišel domů, čekalo ho nemilé překvapení. V bytě nalezl tři zakuklené chlápky. Stejné, jako viděl na louce – to jsou ti poskoci hadího ksichta.
„Co tady chcete?“
„Ty jsi Harry Potter?“
„Ano, ale nevím, k čemu vám to bude.“
„Ty půjdeš s námi.“
„Tak to ani omylem.“ Jak se zdá, neznali slovo ne, protože hned se na Harryho vrhli.
Poslední komentáře
04.10.2009 11:41:47: Pěkný ... smiley${1}
03.10.2009 19:54:41: pěkná kapča ale ten konec takle utnout a přidej prosím co nejdřív k HP a DDSS
03.10.2009 19:19:02: Ty jsi ale podlá a krutá, takhle nás trápit...smiley${1}
03.10.2009 18:54:28: NEbojte, kapitolka bude, možná zítra, požná během týdne. Ale pokusím se jí dát zíra- i když ono by t...
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)