Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP ve službách MI-6 (I)

15. kapitolka - MI-6

No, zase další kapitolka, ve které Harry pozná spoustu nových postav...

příjemné počteníčko...

„Tak co jsi dnes dělal Harry?“ ptala se hned Susan jak přišla domů z práce. Dnes bylo totiž ředitelské volno, tak Harry nešel do školy.
„Byl jsem projet tu novou motorku.“ Začal pomalu Harry, o tom předčasném řidičáku totiž Susan neřekl.
„Jakou motorku?“
„Tu od MI-6, víš, tím že jsem u nich začal pracovat, jsem dostal předčasný řidičák“ opatrně vysvětloval Harry, ale řev, který čekal, nepřišel.
„No to je skvělé.“ , řekla Susan nakonec, „A jak jezdí?“
„Dobře, taky jsem dostal vzkaz, zítra po škole se mám u nich stavit.“
„Ale zítra máš karate.“ Namítla
„Já vím, ale stejně se tam nudím.“
„No nic, tak to abych připravila zítra večeři na později, co?“
„Ne, nemusíš. Klidně se v klidu najez. Já si to potom ohřeju.“
„Tak dobře.“
Večer šel brzy spát, aby se připravil na zítřejší den. Ráno se probudil, normálně si zabalil učení a šel do školy jako každý den. Ve škole byla opět nuda, jako vždy.
„Jaký byl ten test z matiky? Mně se zdál docela těžký.“ Říkal po hodině matiky Jack.
„Nebylo to zas tak těžký.“ Namítl Harry.
„Jak se to vezme. Jak se těšíš na tělocvik?“
„Docela i jo. Jen doufám, že nebude gymnastika“ ušklíbl se Harry odporem.
„TO jo, gymnastika je na hovno.“ Souhlasil Jack a dál pokračovali k tělocvičně.
Tělocvik byl na hovno. Opravdu byla gymnastika, která Harrymu dost snížila náladu. Taková kravina, k čemu mi v životě bude?
Hned po škole šel s Jackem domů. Tak si vzal helmu (patent od MI-6, s nočním viděním, klíčky od motorky, řidičák a vyrazil.
V hlavním stanu MI-6 byl během chvilky. Zaparkoval motorku a vyjel nahoru výtahem do Bluntovi kanceláře.
„Tak jsem tady.“ Řekl a sedl s do křesla tak jako prvně.
„To je dobře. Máme pr tebe další práci a tentokrát by to opravdu nemělo být nebezpečné. Je to jen průzkum, který můžeš mít hotový během týdne. A navíc ani nezameškáš školu.“
„O páni, to je pokrok. CO je to za průzkum?“
„Poblíž jedné vesničky, Malého Visánku, se v poslední době ztratilo několik lidí a našlo několik mrtvol. Co je zajímavé, ty mrtvoly nebyli ti ztracení lidé. Chci aby ses tam jel podívat a zjistil, co se tam děje za nekalosti.“
„Dobře“ zvedl se Harry k odchodu.
„Počkej, něco sis tu zapomněl.“ Ze šuplíku vytáhl Harryho staré hračičky, některé ani nepoužil. A ještě jednu navíc. Nějaký zápisníček.
„Zápisníček?“ divil se Harry.
„Ve skutečnosti je to plamenomet.“
„Oh.“
„No, tak si to vezmi a jeď. Až budeš něco vědět, nezapomeň to ohlásit.“
„Přirozeně.“ Zavřel za sebou dveře a vyšel ven.
Tam nasedl na motorku a jel směrem k Malému Visánku. Vesnička nebyla daleko, tedy jak pro koho. Taková hodinka cesty. Slezl z motorky a skoval ji do keře. Pak se šel projít. Nikde v okolí nebylo nic zajímavého, pokud nepočítáme ztrouchnivělý statek s hřbitovem. Podle vývěsky to byl Raddlův statek, teda ten Raddle se o to opravdu velmi špatně stará.
Okolo statku toho taské moc nebylo. Najednou zaslechl nějaký hluk. Vydal se za ním. Bylo to za jedním křovím. Za křovím byla veliká louka, na ní proti sobě staly dvě skupiny.
O něčem se bavili, pak ale jeden odporně vypadající chlap, pokud to tedy chlap byl – spíše se podobal hadu, dal nějaký rozkaz a ty dvě skupiny se pustili do sebe. Vytáhli nějaké klacky a z nich vylétávaly jakési paprsky. Najednou se Harrymu zatmělo před očima a viděl obrazy. Nějakého muže, který se mu strašně podobal, pak ženu, která držela nějakého chlapce v náručí. Ta žena měla stejné oči, jako on.
Pak se ale objevilo zelené světlo a žena i muž leželi oba mrtví na zemi. Malý klouček se na to koukal z postýlky, trvalo jen chvíli, než si Harry uvědomil, že je to on. To jsou jeho vzpomínky na dětství.
Pak do místnosti přišel muž v kápi, další zelené světlo. Tentokrát však zemřel ten muž a malému chlapečkovi se na hlavě objevila jizva. Tím vzpomínka končila.
Jen zatřepal hlavou a dál se věnoval divnému shromáždění před sebou. Pak si všiml černovlasého muže s modrýma očima, na kterého právě letěl nějaký červený paprsek a protože mu ten muž někoho připomínal a nevěstilo to nic dobrého, vychýlil kouzlo z dráhy pomocí svých schopností. Nad tím se muž pozastavil a hned po něm všichni ostatní. Ten Hadí muž a jeho poskoci urychleně zmizeli. Druhá skupinka v čele se starým vousatým mužem se začala rozhlížet okolo. Až jeden s nějakým divným okem pohlédl jeho směrem a ukázal na Harryho. Harry se rychle zvedl a odběhl k motorce. Slyšel za sebou kroky, jak někdo běžel za ním. Nasedl proto na motorku a rychle sešlápl plyn.
Nikam už však nedojel, protože ho trefil jeden ten paprsek od toho divnookého  muže.
Poslední komentáře
14.09.2009 19:25:40: Moc krásný, dramatický jako vždy a už zase useknutej konec!smiley Jak tohle děláš? To je jedno, hlavně...
14.09.2009 15:56:20: další další:-(smutně koukámsmiley${1}
13.09.2009 20:42:30: Skvělí....já už byla nedočkavá, kdy se setká s někým z kouzelnickýho světasmiley...ale useknout jsi to...
13.09.2009 09:14:54: Višňu, tohle nedělej, to by ses pak nikdy nedozvěděla, jak to dopadne, to bys snad chtěla???
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)