Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP - Back in action (II)

16. kapča - BiA

Věřte nebo ne, ale dokopala jsem se k tomu...

Konečně jsem se přenesla přes ten mrtvý bod (část, kdy jsem vůbec neměla tušení, jak pokračovat), který mě sužoval velmi dlouhou dobu. Ať jsem napsala cokoli, hned jsem to smazala, buď to bylo úplně nanic a nebo to nevystihlo situaci tak, jak jsem chtěla. Ale už je to pryč. Pokud mi to vydrží, mohli by teď mohli kapitolky přibývat mnohem častěji. Snad se mi to povede i u ostatních povídek...držte mi palce!

Přeji krásné počtení. Za chyby se moc  omlouvám, nezlobte se ani nekamenujte. Kapču jsem dopsala asi tak před třemi minutami a jsem tak vyčerpaná, že už ani nemám slu to po sobě kontrolovat :-D užijte si jí

Kapitolku věnuji všem bezvadným lidičkám, kteří s touto povídkou doteď vydtželi...

„Tak pojď, ukážu ti, kde teď budeš bydlet“ usmál se na ni Harry, ale uvnitř něj to vřelo. Byl naštvaný na Blunta, ale také na sebe, že před ní dal najevo, že ji ve svém ´týmu´nechce. Ona za to přece nemůže. Nemůže za to, že je Blunt tupec.
Claire Harryho následovala po schodech do pokoje pro hosty.
„V klidu se ubytuj. Já budu dole. Dala by sis kávu, nebo čaj?“
„Radši čas, bylinkový, pokud máte“
„Od doby, co Susan porodila, máme doma jen bylinky.“ Zamumlal si Harry a oklepal se. Bylinkové čaje měl rád, ale že by je musel pít každý den, to ani náhodou.
Mezitím co dal Harry vařit vodu a přichystal šálky, Claire se svalila na postel a přemýšlela. Věděla, že s ní Harry nechce pracovat, jeho reakce v kanceláři vypovídala za vše. Tak proč se teď choval tak mile a pozorně? Co se stalo?
Zjistit to šlo jediným způsobem…zhluboka se nedechla a sešla dolů. Kde je kuchyň věděla, protože ji míjela cestou nahoru. U stolu už seděl Harry nad šálkem pořádné černé kávy.
Kývl na ni, že si může sednout a dal před ní šálek silného bylinkového čaje.
„Děkuju“ řekla trochu zdráhavě.
„To nic. Já, chtěl bych se omluvit za to, co se stalo v kanceláři…,“ chvíli se odmlčel, “neovládl jsem se.“
Vyvalila na oči. Tohle nečekala. „To…nic se nestalo“
„Ale stalo. Ty nemůžeš za o, že je Blunt ignorant a přání lidí jsou mu ukradená“
„Ani ne. Já si s tebou přála pracovat“ trochu se začervenala.
„CO? Hmmm,cože?“ otevřel pusu údivem.
„Chtěla jsem s tebou pracovat. Když jsem přišla do agentury, slýchala jsem nějaké fámy o agentovi, který tam začal pracovat už ve 14. Nejdřív jsem tomu nevěřila, ale pak jsem měla dohlížet na tu tvojí akci před dvěma lety.Sledovala jsem každý tvůj krok, i když ty o tom ani nevíš….“ Chtěla pokračovat dál, ale Harry ji vztekle přerušil.
„…Blunt mě dal sledovat?“
„No, nebylo to úplně sledování, jen jsme ti hlídali záda“
„My?!“
„No já a pár dalších agentů, ale o to tu nejde,“dodala rychle, když viděla, že se chystá zase něco říct,
„Jde tu o to, že od té doby jsem věděla, že jsi ´vlk samotář´a pracuješ jedině sám a tím se rozplynuly všechny mé sny o spolupráci s tebou. A pak přišel Blunt a nabídl mi, že budu moct být s tebou. No a já…prostě jsem neodolala…“
„Aha“ řekl jen Harry
„Promiň“ sklopila oči.
„To nic. Měl jsem čekat, že to jednou přijde. Aspoň, že mi dali za kolegyni takovou kočku“ usmál se, oproti tomu Claire se začala červenat.
Odpoledne jim uběhlo velice rychle. Většinu z něj si povídali. Zjišťovali o sobě více informací, a skoro ani nemohli uvěřit tomu, kolik toho mají společného.
Claire také vyrůstala v sirotčinci, ale ona neměla takové štěstí, jako Harry a zůstala tam až do svých 15. Ve škole měla výborné známky, hlavně z matematiky. Měla výborné logické myšlení a to byl také jeden z důvodů, proč ji vzali do MI-6, dokázala rozluštit jakýkoli kód do několika minut. Prošla krátkým výcvikem u SAS, tak jako Harry a poté prošla ještě několika kurzy, které se zabývali kódovaním. Jakmile vše absolvovala, mohla do terénu.
Harry ji na oplátku řekl celý svůj příběh. Claire se nejvíce podivila nad tím, že původně nechtěl být agentem a dokonce poslal Blunta do…
„Jojo, to byly časy. Řeknu ti, BLunt je hodně vytrvalý a vždycky dostane, co chce.“
Z dalších úvah je přerušilo klapnutí dveří a pláč dítěte.
„Harry, jsem doma“ volala Susan a bojovala s kočárkem, který jakoby dítě ne a ne pustit ven.
„Ahoj Susan. Dovol mi, abych ti představil Claire, mojí novou parťačku v práci.“
„Těším mě.“
„Mě taky“
„Susan, kde máš Sarah?“ zděsil se Harry, když si všiml, že jedno místo v kočárku je prázdné.
„Neboj se, má ji Sirius. Ještě se někde zdržel.“ Dodala tajemně a Harrymu hned došlo, že to musí mít něco společného s Řádem.
 
V Sídle Řádu:
„Brumbále, kdy vyrazíme do akce?“ zeptal se Moody.
„Zítra ráno, potřebuji, aby všichni byli v plné síle. Je naprosto jisté, že Voldemort připravil nějaké pasti a kdo ví, co mohl vymyslet“ povzdychl si jeden z nejmocnějších čarodějů této doby.
„Musíte mít aspoň nějakou představu ne?“ ptal se Sirius, sedíc na židli s dítětem v náručí.
„Něco málo tuším, ale je to jedna věc nejnepravděpodobnější než ta druhá“
„Určitě to budou nějaká mocná kouzla“ zamyslel se Moody.
„Ne ne, určitě tam bude spousta nebezpečných tvorů, které budeme muset přemoci“ odporoval Bill Weasley.
„Ale nechte toho. Kdo to má poslouchat. Jeden nápad je horší,než druhý.“ Kroutila hlavou Amanda.
„Tak jaká je tvoje verze?“ ptal se Bill s posměchem.
„Moje verze? Já žádnou nemám. Podle mě, tam možná budou nějaká kouzla, možná i nějací tvorové, vlastně mi je to jedno, já se vždy snažím být připravená na všechno.“ Po těchto slovech se zvedla a raději odešla, aby nemusela tu směšnou debatu déle poslouchat.
„Teď mě napadá Albusi, když se tu mluví o „připravenosti na všechno“, už jste to Harrymu řekl?“ zeptal se Sirius. Odpověď už znal předem. Jistěže neřekl, kdyby to tak udělal, už by byl mrtvý.
„Ne Siriusi, neřekl a raději to ani neudělám. Radši ho pak postavím před hotovou věc.“
„Tak to si připravte rakev“ konstatoval Sirius vážně a raději se zvedl, aby ještě Brumbála nenapadlo ho tímto úkolem pověřit. Vzal Sarah do náruče a přemístil se (snad to, to dítě nezabilo) domů.
 
Přemístil se kousek od domova, do jednoho křoví, už měl vyzkoušeno, že tam je to nejbezpečnější a poté šel pomalým krokem domů. Už na příjezdové cestě si všiml v oknech třech stínů. Že by byl někdo na návštěvě? Kdo by to ale mohl v tuhle hodinu být?
Vešel do kuchyně a uviděl svou ženu, Harryho a neznámou rusovlasou dívku, která k němu ale byla zády.
„Dobrý večer“ pozdravil.
Všichni se otočili za hlasem. V tu chvíli Sirius ztuhl.
„Lily?!“
 
Poslední komentáře
07.06.2016 19:53:21: poučné!!!! gee gee gee :D osobní půjčka komerční banka
19.03.2016 02:36:31: A bole více říci nelze? smiley${1} Far cry crack
06.02.2012 07:51:20: Cinda: Ahoj. Ještě přesně nevím, podle toho, kdy si k tomu sednu :) To víš, teď byl konec pololetí -...
04.02.2012 17:49:21: ahoj kdy bude pokracovani hp ve sluzbach MI-6 II.smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)