Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP - Back in action (II)

14. kapča - BiA

Ahoj, tak je první den školy. Mnohým z nás to zkazilo náladu a někteří se zděsili, jen co uviděli své nové rozvrhy - to se stalo mně a představa, že to budu muset přežít až do dalších prázdnin je celkem děsivá.

Tahle kapča je pro všechny, kteří se definitivně loučí s prázninami, ale i pro ty pracující (tedy pokud to někdo pracující čte), co museli zasednout do za své stoly v kanceláři. Snad vám další kapitolka zvedne aspoň trochu náladu...

Draco Malfoy právě seděl se svými rodiči na nějakém společenském večírku, který byl pořádán na počest Pána Zla. Neměl rád tyhle snobské akce, obzvlášť ty, které oslavovali toho hadího plešouna.
Draco to nikdy rodičům řekl, ale nesympatizoval s Pánem Zla. Nechápal, proč by měli být mudlové vyvražděni. Vždyť někteří studenti z mudlovských rodin ovládají magii lépe, než mnozí čistokrevní čarodějové. Hermiona Grangerová z Nebelvíru toho byla důkazem. Však on i Crabbe a Goyle. Ti byli tupí jak, jak…ani výraz proto není.
Draco se tedy jen na oko zajímal o myšlenky Pána Zla. Před rodiči předstíral svou nenávist k mudlům a mudlovským šmejdům.
Právě se k němu přitočila jeho teta Belatrix, nejvěrnější Smartijedka Voldemorta.
„Draco, už se ti můj manžel svěřil, jak včera zmučil ty dva mudlovské šmejdy? To byla nádhera. Nejdřív Cruciatus a potom…“ Draco byl tak znechucen, že ji ani nenechal domluvit, bylo mu jasné jak to pokračovalo. Vždycky to bylo takhle.
„Promiň této Belatrix, rád bych si vše vyslechl, ale je mi nějak mdlo. Dojdu si na vzduch a až se vrátím, rád si vše poslechnu.“ Uhlazená řeč, další z věcí, kterou ovládal mistrně, ale že by ji měl zrovna v lásce, to říct nemohl.
Jakmile vyšel ze salonku, oddychl si. Byl z toho venku. Neváhal ani minutu a šel se projít. Nakonec zamířil o patro níž…
 
Harry zaslechl v mikrofonu známé cvaknutí. Pak vzal za kliku a opatrně začal trezor otevírat. Naskytl se mu pohled na hromadu cenností a klenotů. Ale on nic takového nehledal.
Hledal starý deník. Což bylo docela snadné. Mezi těmi třpytivými věcmi se vyjímal jako černý čtverec na bílém pozadí. Opatrně ho vzal do ruky a poté zabalil do látky. Takto uzavřený světu ho hodil do batohu.
Hotovo.
Harry opatrně zavřel trezor, aby nikdo nepoznal, že byl otevřený. Když po sobě vše uklidnil tak se zvedl a chystal se odejít. Ale ve dveřích stál blonďatý mladík tak v jeho věku, nejspíš nejmladší Malfoy.
„Hey, co tady děláš?“ zařval na Harryho.
„Dobrý den, jmenuji se Henry Proper (vymyslel si první jméno, které ho napadlo, a ihned začal vymýšlet celou kamuflovanou historku). Jsem z firmy Trezor. Naše firma nabízí zabezpečení do domů. Jak vidím, váš dům příliš zabezpečený není. Co třeba zakoupit náš nový alarm, který začne pípat hned jak uvidí pohyb v okruhu dvou metrů? Nebo také máme novinku a to je úžasný trezor, který má hned trojí vstupní dveře na kód, mimořádná věc. Rozluštit kódy pro některé zloděje není velký problém, někdy to trvá jen 10 minut. Ale pokud jsou kódy tři, už je to půl hodina a do té doby už se stihnete vrátit…“
Harry už mluvil asi půl hodiny a vymýšlel stále nové věci. Mladý Malfoy se zaujetím poslouchal, možná by se nějaký ten alarm, nebo trezor hodil. Jenže to by se musel zeptat otce a ten je nahoře s tetičkou Belatrix…tam se mu opravdu nechtělo.
„Ne děkuji za nabídku, ale naše rodina nic nepotřebuje. Zkuste to jinde.“ S tím ho slušně požádal, aby už odešel. Rozloučili se a mladý Malfoy ho vyprovodil ven.
 
Brumbál, Moody a Amanda se rozhodli zase jednou zkontrolovat obrazovku a k jejich zděšení na ní byl Harry a mluvil s Dracem Malfoyem. Mluvil nějaké blbosti o novinkách na trhu v zabezpečení – hrozné žvásty. Nakonec se rozloučili a Harry si v klidu odešel hlavním vchodem. Harry se vydal pryč, ale kousek za rohem zahnul a oklikou se vrátil k nim.
„á, tady jste“ zavolal na ně vesele, ale pak se jeho obočí svraštilo a na Harryho tváři se objevil velmi, velmi naštvaný výraz.
„Dám vám jen jeden jediný úkol – abyste hlídali, jestli se ke mně někdo nepřibližuje a vy i ten jeden jediný úkol dokážete podělat!!! Tohle být u nás, tak jsou všichni agenti mrtví. Každý úkol je velmi důležitý a hlídání obzvlášť. Hrozně jste mě zklamali, hlavně vy Moody a Amando. Jste snad bystrozoři,ne? Takovouhle chybu by neudělal ani ten největší nováček. S vámi jsem skončil. Už se mnou NIKDY NIKDO nepůjde!“ naštval se Harry, otočil se na podpatku a odešel.
Ti tři se za ním jen vyděšeně dívali – takhle rozzuřeného ho ještě neviděli. Dokonce při jeho řevu cítili, jak se země chvěje. Sice Harry dostal tuto svojí stránku od dětství pod kontrolu, ale i tak se občas stalo, že se neovládl.
Když jim Harry zmizel z dohledu, Brumbál se otočil na věci, jednou mávl hůlkou a vše se sbalilo do malého batohu. Ten poslal kouzlem rovnou k němu domů. Pak se všichni tři přemístili na Ústředí.
 
Harry odešel do lesa. Tam chvíli zůstal a snažil se uklidnit. Potom se vrátil. Ale ostatní už tam nebyli. Nebylo tam nic, ani jeho batoh. Harry jen zaklel, vždyť v něm měl vše potřebné. Nedalo se nic dělat, musel se odsud nějak dostat i bez svého zázračného batohu.
Vydal se skrz les. Podle mapy, kterou studoval, než odešli, měla tu být malá vesnička s vlakovým nádražím asi 8 kilometrů odtud.
Šel tedy lesem a doufal, že bude mít dost peněz na cestu.
Netrvalo to dlouho, když spatřil před sebou konec lesa a mezi stromy njaké chaty. To bude ta vesnička, zaradoval se a ještě v chůzi přidal.
Ta vesnička to opravdu byla, jenže narazil na malý problém. Už as týden se nedaleko opravovaly koleje a vlaky tu nejezdily. Takže se nedostane domů. Autobusy jeli až z další vesnice, která byla 30 kilometrů odtud. Ne, že by to byla velká vzdálenost, ale Harrymu se nechtělo jít 30 km, jenom proto, aby tam dorazil a zjistil, že autobus také nepojede. Naštvaně si sedl do trávy k cestě a čekal, jestli kolem něco nepojede, že by ho stopnul.
Nikde nic. Žádné auto, ala zato otravných mušek tu bylo spousta. Některé byly tak drzé, že chtěly lézt i do nosu a uší. Harry už je ani nestíhal odhánět. Nakonec se rozhodl, že to udělá jinak. Probudil v sobě magii a stejně jako odháněl kulky, párkrát mávnul a mušky byly ten tam. Spokojeně se rozvalil, zavřel oči a čerpal teplo ze sluníčka. Když v tom mu něco zastínilo výhled…
Poslední komentáře
03.09.2010 22:03:34: Suprový ... :) Už se moc těšim na další díl ... :)
03.09.2010 19:26:46: moc pěkná kapitola kdy bude kapča k HP a DDSS? co nejdřív prosím
02.09.2010 11:12:59: Něco nebo někdo? smileysmileysmiley Jinak moc pěkné kapitolky, fakt jsem se na pokráčko k BiA těšila. Uděl...
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)