Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP - Back in action (II)

13. kapča - BiA

Tak další kapitolka k BiA....je, aspoň myslím, o něco delší než ta předchozí...za ten konec mě prosím nezabíjejte...

Jinak další kapitolka je už také napsaná, ale tu si nechám v zásobě a přidám ji až na po prázdninách. dnes odjíždím pryč a vrátím se až za týden...ale nebojte se, hned jak se dostanu  k počítači - přidám

Harry ještě před odjezdem kontroloval všechny věci.

Poté, co se přesvědčil, že je to opravdu všechno, seběhl dolů ze svého pokoje. V předsíni už na něj čekal Moody, Brumbál a Amanda.

Harry protestoval proti tomu, aby šli s ním, ale oni si nedali říct.  

„Tak můžeme vyrazit?“ zeptal se jich Harry a oni jen kývli.

Poté vyšli ven před dům a přemístili se co nejblíže k Malfoy Manor.

Objevili se za jedním velkým stromem. Harry nejprve vytáhl z vaku malé skenovací zařízení. Vypadalo jako ovladač od televize. Čidlem namířil na nejbližší zeď Malfoyovic domu.

„Co jdeš dělat?“ zeptal se Moody a nedůvěřivě se díval na zařízení.

„Jdu si udělat plán jejich sídla“ odpověděl Harry. Během 30 sekund zařízení udělalo své.

„To je vzrušující.“ Řekl najednou Brumbál. „vždycky jsem toužil vědět, jak pracují mudlovští špioni…něco mi říká, že bystrozoři to mají jednodušší. Pár kouzel a je to.“

„To je sice hezké, profesore, ale potom to není taková zábava.“ Prohodil Harry, mezitím co naskenovanou mapu sídla přetahoval do malého příručního počítače.

Další věc, kterou vyndal, bylo zařízení na snímání teplot, díky kterému věděl, kde se právě nacházejí osoby a jiní teplokrevní živočichové v danou chvíli. Tohle zařízení se používá hlavně u nějakých nehod, kde jsou oběti zasypáni sutinami. Díky tomuto poznají záchranáři, zda někdo přežil a v kterých místech se nachází. Získat tohle zařízení je veliký problém, ale Harry má velmi dobré kontakty. Když bylo vše nastaveno, vysvětlil Harry těm třem čarodějův, jak počítač funguje.

Budou ho krýt. Harry jim sice dovolil jít s ním, ale aby s ním šli i dovnitř, to tedy ne. Tady u počítače nemohli nic zvorat. Aspoň si to Harry myslel. Vědět, co se stane, nikdy by je k tomu nepustil.

Jejich úkol byl jednoduchý. Dívat se do počítače, kde byla mapa (která v tu chvíli už byla propojena i se snímačem tepoty  - takže měli dokonalý přehled o tom, kde všichni Malfoyovi a jejich pomocní skřítci jsou). Měli Harryho vést správnou cestou až k trezoru a postarat se o to, aby měl Harry volnou cestu a nikoho nepotkal.

Jen co vše pochopili, vzal si Harry malý batoh, do kterého vložil svoje pomůcky. Měl tam baterku, samozřejmě zbraň a nesměli chybět ani zařízení na otvírání trezorů, které používal u MI6.

Vyrazil k oknu, které vedlo do sklepa, byla to ta nejsnazší cesta, pokud nechtěl jít nějakým odpadem. Díky své schopnosti hýbat věcmi, kterou moc nepoužíval, si mohl otevřít jakékoli dveře, nebo okna.

Měl štěstí, okno bylo pootevřené, takže potichu vklouzl dovnitř.

 

Mezitím v Řádu:

Sirius spolu s ostatními mezitím sledovali obrovské plátno, na které Brumbál uvalil Pozorovací kouzlo. Kouzlo, které se uvalilo na nějakou osobu a sledovalo ji z výšky. Takže jste měli přehled, co osoba právě dělá, kde se nachází i co říká. Brumbál tohle kouzlo uvalil na Harryho, aby všichni z Řádu měli přehled, co se během vloupání děje.

A při sledování Harryho se nestačili divit. Kdyby ho neviděli jak se hýbe, mysleli by si, že je duch. Jeho kroky po domě vůbec nebyly slyšet…

 

Harry opatrně postupoval směr trezor. Každou chvíli se díval na hodinky, které měli rozkládací obrazovku. Na ní se promítalo všechno, co bylo i v počítači u Brumbála. Harry jim zrovna moc nedůvěřoval. Původně ji nechtěl vytahovat, ale poté co ho poslali si 3x do jiné chodby, už to opravdu nevydržel. Opět se musel spolehnou jen sám na sebe.

Právě byl v nějaké místnosti, tipoval to na uvítací halu, když zaslechl kroky. Rychle se proto schoval za nějakou skříňku. Okolo něj prošel nějaký odporný malý tvoreček. M2l na sobě staré a otrhané hadry a v ruce nesl veliký tác s občerstvením. Jen co přešel, Harry si oddechl a šel dál.

Ale štěstí mu nemělo přát dlouho.

Právě měli Malfoyovi nějakou schůzi a tam se konala hned v místnosti, která sousedila s tou s trezorem. Harry tedy měl tři možnosti. Buď odejít a zkusit to znovu, nebo počkat až odejdou a nebo, to byla ta poslední možnost, se jich nějak zbavit. U toho bylo také více možností, buď počkat až se opijí, nebo je omráčit. Což by nebylo tak těžké…

Harry se rozhodl počkat a vyplatilo se mu to. Schůze trvala asi hodinu a poté se posunula o patro výš, kde měli Malfoyovi ještě jeden salonek.

Harry měl cestu volnou.

Došel tedy k obrazu, na kterém byl zobrazen předek rodu Malfoyů. Stejně odporný a úlisný peroxidní blondýn. Opatrně obraz odklopil a před ním se objevil trezor.

 

Brumbál, Moody a Amanda sedili před počítačem a dívali se na mapu pevnosti Malfoy Manor. Všichni obyvatelé byli právě v nějakém salonku a jediná tečka, která byla mimo, byl Harry.

Tak začali debatovat o dalším viteálu, a přestali být ostražití.

A to byla velká chyba.

 

Harryho velice překvapilo, že trezor je obyčejný, mudlovský. Předpokládal, že to bude nějaká čarodějná vychytávka.

Harry se dal do práce.

Vytáhl všechny své pomůcky. Malý mikrofon, který se dal přiložit ke stěně trezoru, díky kterému jste slyšeli, kdy zámek správně cvakne. A potom speciální tužku, která kreslí na kov. S ní se počítal správný kód.

Harry se dal do práce. Opatrně naslouchal každému cvaknutí, když otáčel zámkem, pečlivě si zapsal každou část kódy. Ale zámek ne a ne prolomit. Když najednou…

 

 

Poslední komentáře
22.08.2010 23:03:00: Super ... :) Už se moc těšim na další díl ... :)
22.08.2010 07:31:08: Jupíííííííí........super kapitola ....smiley${1}
21.08.2010 14:51:33: hurááá skvělá kapča smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)