Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP - Back in action (II)

10. kapča - BiA

Pokračování s názvem: Na lovu
Po odchodu Harryho, Moodyho a Siriuse Řád osaměl.
„To není spravedlivé. Proč oni můžou a já ne?“ stěžoval si Artur Weasley.
„Co bys tam prosimtě chtěl dělat?“ zeptala se paní Weaslyová a založila si ruce v bok.
„Nic důležitého, jen prozkoumat mudlovské techniky sledování“
„To je jedno, jdeme domů“ řekl Brumbál a přemístil se na Ústředí. Ostatní ho následovali.
 
Susan si šla právě přichystat snídani, když v tom ucítila v břiše škubnutí, po které následovala šílená bolest v podbříšku. Opatrně došla až k telefonu a zavolala záchranku. Hned po té upadla na zem.
 
Harry šel po cestě a hledal každý malý náznak pohybu své kořisti. už dlouho na cestě nic nebylo a on začal mít pochybnosti. Co když to byla falešná stopa?
Odpověď dostal dřív, než čekal. Odkud si na něj vylétl provizorně vyrobený oštěp. A koutkem oka zahlédl kus provazu. Právě vlezli do pasti.
 
Záchranka přijela k domu. Zazvonili. Když nikdo neotvíral, vtrhli dovnitř.  Nalezli Susan ležet v bezvědomí na podlaze kousek od telefonu. Rychle ji naložili na nosítka a odveli do nemocnice.
Po příjezdu do hlavní budovy ji odvezli na sál.
Po dvou hodinách ze sálu vylezla nejprve sestřička. V ruce nesla dvojčátka. Holčičku a chlapečka.
Poté vyjela pojízdná postel, na  které ležela Susan. Odvezli na pokoj č. 7, kde se později i probudila.
 
Po Brumbálově příchodu na ústředí se strhlo velké množství otázek.
Všichni pak museli vyprávět, co přesně se dělo.
„A kde toho Pottera máte? A mimochodem, kde je Moody? A sirius?“ ptal se jeden člen Řádu.
„Alastor a Sirius zůstali s Harrym. Právě jsou v nějakém lese a honí nějakého zločince“ vysvětloval Brumbál.
„No to je výborné. Dva z našich nejschopnějších lidí místo toho, aby nám pomohli, si relaxují v lese“ brumlal pod vousy…
„Nevím, jestli to bude zrovna relaxace. Možná na tom budou hůř než my. Harry je pěkně prožene.“ Řekl Brumbál a svolal schůzi, na které hodlal ohlásit, že jim Harry pomůže. Pak také probrat novinky a rozdat nové úkoly.
Po schůzi, která byla velice náročná (náročná na soustředění – abyste jste neusnuli) odešel Brumbál do své kanceláře. Potřeboval se připravit na setkání s Harrym. Všechno mu vysvětlit. Připravit ho, na jeho úkol.
 
Mezitím Harry se zoufale snažil najít cestu z pasti. Šlo to těžce, bylo to dobře připravené. Musel je čekat, takže od MI-6 unikají informace…
Nebo že by se přemístili přímo k jeho úkrytu a zaslechl je? Mohl zaslechnout celý jejich rozhovor, pak by bylo vše zbytečné. Dá si pozor a už nebude žádná šance ho najít.
Ale je tu malá šance. Třeba jen zaslechl Řád – hlučný je na to dost. Pak by měl jen podezření a dal by se chytit. Harry doufal v tu druhou možnost.
Právě uskočil před dalším hrotem. To snad nikdy neskončí.
A najednou se nic nedělo. Byl klid. Po rychlé obhlídce terénu Harry nic nespatřil. Je to za nimi. Jenže než se odsud vymotali, ztratili potřebné minuty, možná hodiny.
Harry ve skutečnosti netušil, jak dlouho tu jsou. Ten chlap ho tou pastí naštval, Harry se rozhodl, že ho chytí za každou cenu. Nemá žádné hranice. Rozeběhl směrem, kterým ukazovaly stopy.
Moody a Sirius se tak-tak vzpamatovali z nástrah, když museli opět zrychlit. Ale už nemohli, ani jeden. Byli na pokraji sil. Celý den skoro nic nejedli, při cestě se jen občas napili z čutory, kterou jim dal Harry. Opravdu už nemohli dál. Proto se posadili a klidně oddechovali.
Harry už měl před nimi obrovský náskok. Také nemohl, ale poháněl ho vztek. Chtěl ho dostat. Vadilo mu, že padl to tak zřetelné pasti. Mělo ho to napadnout. Nikde nic a najednou takové „viditelné“ znamení na okraji cesty. Ještě zrychlil. Zastavil se až na dalším rozcestí.
Klekl si, aby popadl dech a přitom zabodl nůž do země. Přiložil k němu ucha a naslouchal. Před sebou slyšel nepatrné kroky, to bude jistě jeho „kořist“ a pak, daleko za sebou uslyšel další. To bude Moody a Sirius. Harry přemýšlel, má na ně počkat, nebo se vydat za kořistí?
Když poběží dál, nechá je napospas lesu, sice umí kouzlit, ale to jim moc nepomůže. V lese je spousta nebezpečných zvířat, ale i rostlin. Stačí aby něco zkusili sníst a během pár hodin bude po nich. Rozhodl se počkat. Neměl na výběr. Nechtěl je mít na svědomí. Navíc, taky rád uvítá odpočinek.
Po tomto rozhodnutí se zvedl, a šel nasbírat dříví. Asi po hodině, kdy oheň už krásně plápolal a maso, které se tam peklo, krásně vonělo, konečně ti dva přišli.
„Harry, ani nevíš, jak rád tě vidím“ řekl zmoženě Sirius a vyčerpaně se svalil po Harryho pravici. Z druhé strany si sedl Moody, který byl také rád, že vůbec žije.
„říkal jsem vám, že to nebude žádný med“ řekl Harry a přitom se díval do ohně. Měl totiž dojem, že kdyby se na ty dva podíval, začal by se smát.
U večeře bylo ticho. Pak si ale Harry na něco vzpomněl.
 
 
 
Poslední komentáře
08.02.2010 18:51:10: dost dobrá povídka, prosím rychle další kapitolu, už se jí nemůžu dočkat :-) kdyžtak můj blog http:/...
05.02.2010 16:53:56: milý(á) DGS, žádám tě, aby jsi tyto řetězáky přestal(a) dávat na tuto stránku, kde o ně nestojíme......
05.02.2010 10:33:05: Tady ti něco posílám. Když právě začínáš číst tohle nepřestávej nebo se ti stane něco špatného. Jmen...
04.02.2010 14:58:40: Krásné. vážně úžasnésmiley${1}
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)