Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a ZI - dokončeno

7. Sen

Tak sem se konečně dopracovala k další kapče, je krátká a ubohá, ale aspoň něco=D Je věnovaná Mamlasovi, protože je autorem jediného komentu....Chtěla bych vás poprosit, abyste se překonali a něco taky napsali, i když to nebude zrovna lichotivé (předpokládam že nic jiného než nelichotivého na tohle ani nemůžete napsat=D). Tak si to aspoň trochu užijte!

S-Hanka

Druhý den ráno se Hary probudil a chvíli mu trvalo než si uvědomil, kde je. Pak mu došlo, že to jsou Bradavice, protože ležel v měkké posteli s nebesy. Tak vstal a pozdravil Rona, který už byl kupodivu vzhůru a podrážděně se přehraboval v kufru.

“Dobrý, Harry. Neviděl jsi někde můj hábit?” byla jeho odpověď.

“Ne, opravdu neviděl.” odpověděl mu Harry a převlékl se. Když Ron našel hábit, sešli spolu do společenky. Tam už na ně čekala Hermiona a jakmile je uviděla, přilétla k nim (ne že by uměla létat, ale běžela tak rychle až se skoro zdálo, jakoby se pohybovala nad zemí).

“Dobré ráno, Rone, Harry.” a než jí stačili odpovědět, pokračovala: “Pospěšte si, vy spáči! Dneska se přece rozhodne, na co budeme studovat! Já osobně bych nejraději zkusila léčitelku, ale nevím, jestli bych na to stačila. Co myslíte?”

“Dobrý ráno, Hermiono. Kdybys na to nestačila ty, tak už nikdo.” odpověděl poněkud podrážděně Ron. Harry si uvědomil, že si celé prázdniny nevzpomněl na to, že už bude studovat na OVCE.

“Na co byste to chtěli zkusit vy?” pokračovala Hermiona.

“Já určitě na bystrozora.” oznámil Harry.

“Tebe to ještě nepustilo? Vždyť nemáš šanci stát se bystrozorem, to by Popletal nikdy nedovolil.”

“Minerva-tedy profesorka McGonagalová loni slíbila Umbridgeový, že mi pomůže stát se bystrozorem.” řekl, ale když viděl Hermionin pohled, pokračoval, “přece když budu umět všechno co umí oni, tak je mi jedno, jestli budu pracovat pro Popletala nebo ne. Takže mám pocit, že je to úplně jedno. Stejně bych byl asi radši, kdyby mě nevzal. Neměl bych pak k němu žádné závazky. A co ty, Rone?” odvedl Harry řeč k Ronovi.

“Já nevím, asi bych mohl zkusit odeklínače, nic jiného mě nenapadá.” pokrčil rameny Ron. “Co kdybysme se šli najíst?”

“Jo, to je dobrý nápad. Jdeme.” ukončil debatu Harry. Tak sešli do Velké síně, která už byla z většiny zaplněná hašteřícími se studenty. Každý napjatě očekával, jestli se dostane tam, kam chtěl. Trojka se posadila k nebelvírskému stolu hned vedle Nevilla a Deana.

“Dobrý ráno, Harry.” pozdravil Neville.

“Ahoj, Neville. Na co budeš studovat ty?” předešla Harryho Hermiona. Nevillovi vypadly z pusy dva sirupové košíčky, které tam před chvílí nacpal a Hermiona je bez otálení odklidila. Asi se na to nemohla dívat.

“Já to mam jasný. Půjdu na bylinkáře.” odpověděl a nacpal si do pusy další dva košíčky. Když dojedli, odebrali se všichni do společenky, aby se připravili na setkání s profesorkou McGonagalovou. Celá společenka přála Harrymu, aby mu to vyšlo. Ale z rozjíždějící se zábavy je vyrušil otevírající se portrét. Vešla profesorka McGonagalová.

“Dobrý den, studenti. Doufám, že všichni máte jasno. Prosím, odeberte se do vašich ložnic, zůstane tu pan Finnigan.” Harry s Ronem se tedy rozloučili s Hermionou a odešli. Hráli Řachavého Petra a náramně se u toho bavili. Už si říkali, že na ně úplně zapomněli, když se tam vřítil Dean.

“Rone, máš tam jít.”

“Jasně, už běžim.” odpověděl a opravdu vyběhl z místnosti. Harry osaměl. Přemýšlel, zda udělá dobře, když se opravdu dá na bystrozora. Ale profesorka McGonagalová přece slíbila, že mu pomůže. Rozhodl se, že to zkusí. Už přišel Ron a sdělil Harrymu, že má jít dolů.

“Jo, už jdu.” řekl Harry a vyšel z místnosti. Sešel do společenky a profesorka tam už seděla.

“Zdravím, Harry.” pozdravila ho.

“Dobré ráno, paní profesorko.” odpověděl.

“Sedni si.” vyzvala ho a Harry se posadil do křesla proti ní.

“To s tím bystrozorstvím tě ještě nepustilo?” zeptala se.

“Ne, paní profesorko.” odpověděl po pravdě.

“To je dobře.” usmála se. “Myslím, že není o čem se dál bavit. Můžeš jít.”

“Nashledanou, paní profesorko. A děkuju.” pozdravil a už byl na odchodu.

“Není za co, Pottere.” rozloučila se a opustila společenku. Harry došel zpátky do ložnice, kde se na něj hned sesypaly otázky od všech přítomných.

“Klid, klid. Všechno dopadlo dobře.” odpověděl jim a svalil se na postel a okamžitě usnul. Ron na to jen vyjeveně koukal a pak se taky svalil do postele. Harrymu se zdál krásný sen.

Seděl na mýtince a zády se opíral o nejbližší strom. Přiběhl k němu velký černý pes ne nepodobný smrtonošovi a olíznul mu ruku. V tom se Harry lekl, protože měl pocit, jako by ho někdo protlačil gumovou hadicí. Vyplašeně se rozhlédl kolem sebe a zachvěl se hrůzou.

Poslední komentáře
07.06.2016 21:46:25: oh... jak okouzlující... :-( půjčka hotovosti praha
07.06.2016 20:09:38: хачу takovou [:tired:] nebankovní půjčka online karolinka
17.03.2009 20:12:08: Děkuji vám za komentíkysmileysmiley Když jsem řekla, že další bude brzo, tak taky bude...přece bych vás ...
17.03.2009 16:09:15: bola to moc pekna kapitola
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)