Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a ZI - dokončeno

3. Na ústředí

Tak a je tu třetí kapča! Doufám, že se vám bude líbit=)

Hned jak se přemístili, shluklo se kolem nich několik lidí, mezi nimi i Sirius/Charlie a Remus/James. Moody všechny uklidnil a přistoupil k Brumbálovi a podal mu pergamen, na kterém stálo:

Harry James Potter=Rubeus Wulfric Black

•dlouho si myslel, že nemá ani jednoho rodiče, ale má otce Jamese Pottera (Remus John Lupin)

•miluje Ginny Weasleyovou

•věří Albusi Brumbálovi, ale nepodléhá mu

•dělá, co sám uzná za vhodné, má své cíle

•hnusí se mu Smrtijedi v čele s Luciusem Malfoyem

•není moc důvěřivý, každý si musí jeho důvěru nejdříve vysloužit

•nenávidí Dolores Umbridgeovou

•má srandu s Korneliuse Popletala (ani se mu nedivím=))

•důvěřují mu magičtí tvorové

•nebojí se Voldemorta ani smrti

•rád létá na košti a hraje famfrpál (to už se mu divím, když vezmu v úvahu, že není synem žádného famfrpálisty)

•má dobroou paměť

•dělá se mu špatně ze spojení mezi ním a Voldemortem

=>čistá duše

•Pokus o zabití jednorožce se nevyplácí=>porazí Voldemorta (snad)

…a podobně to pokračovalo i u Rona a Hermiony

Brumbál pergamen přelétl očima a strčil si ho do kapsy. Členové Fénixova Řádu si opět posedali a Brumbál se zeptal Moodyho: “Vědí to?” Moody přikývl.

“Vážení přátelé, dnes jsme se dozvěděli několik nových identit. Tak za prvé, zde přítomný Harry James Potter se doopravdy jmenuje Rubeus Wulfric Black, Alastor Moody je Albus Severus Voldemort Weasley. Dále Remus John Lupin je James Potter, James Potter je Billius Severus Brumbál a byl to můj bratr. Sirius Black je Charlie Brian Nebelvír a konečně Lily Potterová je Blacková. Tak to je vše, dotazy?” dokončil svou řeč Brumbál a Moody a Sirius na něj hleděli s výčitkou v očích.

První se osmělila Minerva McGonagalová: “Chápu to dobře, je Remus Harryho-tedy Rubeuse otec?”

“Ano, je to tak,” odpověděl Brumbál.

“Nechceš nám ještě ty, Albusi, říct, že se jmenuješ třeba Thomas Petigrew?” ptal se se svým typickým úšklebkem Snape.

“Ne, to opravdu v úmyslu nemám,” odpověděl s úsměvem Brumbál, “ale navrhuji všem říkat jejich původními jmény, aby si Voldemort nebo někdo z jeho poskoků ničeho nevšimli.” (při slově Voldemort sebou většina přítomných škubla, jenom Snape by se zatvářil tak, že kdyby pohled vraždil, celé ústředí by vyletělo do vzduchu)

Když to všichni dostatečně strávili, zeptal se Kingsley: “Ví to Vy-víte-kdo?”

“Je to velice nepravděpodobné, ale u něj by mě to ani nepřekvapilo.” Odpověděl Brumbál.

“Ví to o Lily,” řekl Moody, “a nejspíš počítá s tím, že jsem vám to řekl, ale o tom ostatním snad neví, takže se nesmí dozvědět, že to víme my.”

“Jo, můžu se zeptat, co to bylo za lektvar, co jsi nám dal?” zapojil se do debaty i Harry.

“Klidně můžeš, ale neřeknu ti to, je to přísně tajné, ale můžu ti říct, že odhaluje duši, nejhlubší přání a city a nedá se nijak oklamat.” Sdělil mu Moody.

“A pane profesore, co to bylo za pergamen, co vám dal?”

“To byly výsledky a myslím, že mluvím za všechny, když ti navrhuji tykání.” chytře zavedl Brumbál řeč jinam.

“Díky, Albusi.” “Tak, abychom se domluvili na strategii dalšího boje.” Začal Brumbál, ale přerušil ho Snape: “Musím jít, nemůžu podruhé přijít pozdě. Bavte se.” A s tím opustil místnost.

A Brumbál pokračoval: “Mezitím, co bude Severus u Voldemorta (opět trhnutí u většiny členů kromě Harryho, Moodyho a Siriuse, který to částečně zaspal), my máme čas vymyslet plán. Chtějí zaútočit na ministerstvo příští úterý v devět ráno, to tam moc lidí nebude a chce dokončit to, co nestihl minule. Kornelius mu klidně otevře cestu až dovnitř, protože mi už zase (nebo ještě pořád?) nevěří. Tak mu v tom musíme zabránit my.”

Někdo zezadu se zeptal: “A proč ho nenecháme?”

“Ministerstvo má příliš velkou moc, to si nemůžeme dovolit. Musíme bojovat.”

“Už se těším až zabiju tu mrchu Bellatrix,” zamnul si ruce Sirius.

“Opatrně Siriusi,” napomenul ho Brumbál, “ona si určitě myslí to samé. Voldemort hodlá narušit protipřemisťovací bariéru a přemístit se se všemi Smrtijedy včetně Severuse přímo doprostřed atria. Nastane hrozný chaos. Smrtijedi začnou vrhat kletby ne všechny strany. Pokud by jim nestálo nic v cestě, do půl hodiny ministerstvo padne a právě tomu musíme zabránit, návrhy?”

“Navrhuju se přemístit doprostřed jejich chumlu a vyvraždit je odprostředka.”

“To je sice šlechetný nápad Siriusi, ale do půl minuty by bylo po nás. Nezapomínej, že jich je minimálně dvojnásobná přesila.”

“Já navrhuju, aby se někdo přemístil do prvního a posledního patra a všichni ostatní by vešli normálně. Myslím si, že vchod budou hlídat mozkomoři, ty by mohl odehnat Harry, protože má z nás nejlepšího Patrona. Oni by se rozdělili a v malých skupinkách je snadno pozabíjíme.” Rozohnil se Moody.

“Nemusíme hned zabíjet, Alastore.” klidnil ho Brumbál, “ale jinak tvůj návrh schvaluji, námitky?” Nikdo nic neříkal. “Dobrá, sejdeme se v pondělí, abychom si ujasnili detaily. Přeji vám všem dobrou noc. Harry, pojď se mnou.” Harry se tedy zvedl a šel za ním ven. Za dveřmi se přemístili do Prasinek a poté došli do Brumbálovy pracovny.

“Posaď se Harry,” vybídl ho Brumbál. “Jak si se dozvěděl, že je Remus tvým otcem?”

“Z dopisu od mamky.”

“A máš ho u sebe?” Harry tedy vyndal dopis a podal ho Brumbálovi. Ten si ho prohlédl a potom udělal nějaké kouzlo, po kterém se žlutě rozzářil a zase zhasl.

“To je zajímavé, velice zajímavé.” mumlal si pro sebe, víš Harry, ten dopis napsal Severus, ale ne se špatným úmyslem, jak by se mohlo zdát. Každopádně je to všechno pravda.”

“To je opravdu zajímavé, Albusi, nechám si to přes noc projít havou.”

“Tak dobrou noc, Harry.”

“Dobrou, Albusi.” Stím se Harry odebral do Prasinek a přemístil se před Grimmauldovo náměstí 12. Byl rád, že bydlel se Siriusem a Sirius byl taky rád, že s ním Harry bydlel. Vešel dovnitř a šel spát.

Poslední komentáře
20.03.2009 14:44:18: Kruci, zajímavé, děj se nám začíná zamotávat.smiley${1}
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)