Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a ZI - dokončeno

1. Zajetí

Je tu první kapitolka! Je krátká, ale je první. Ať se vám líbí!
Harry Potter se probudil a nevěřícně koukal, kde se to ocitl. Vedle něj se pomalu probouzeli i Ron a Hermiona. Všichni se posadili a téměř okamžitě si uvědomili, že jsou v nebelvírské společenské místnosti, ale ani jeden z nich neměl tušení, jak se tam dostali. Šli se podívat z okna, aby zjistili, jaká je denní doba, ale ztuhli ohromením. Za oknem byla tma, ale ne obyčejná tma. Byla prázdná, tichá a tajemná. Jako kdyby za oknem nebylo vůbec nic. Nebyly tam ani hvězdy, ani měsíc, ani žádný jiný zdroj obvyklého nočního světla. Došlo jim, že asi něco nebude v pořádku. Tak se rozhodli, že půjdou do Velké síně. Ale jakmile zatlačili na portrét Buclaté dámy, začala se objevovat zlatá písmena, která tvořila nápis:

NEODVAŽUJTE SE VYCHÁZET ZE DVEŘÍ, NECHOĎTE DO LOŽNIC ANI SE

NEVYKLÁNĚJTE Z OKNA. NEPOKOUŠEJTE SE NIKOMU POSLAT SOVU ANI

NEPROVOZUJTE ŽÁDNÝ JINÝ KONTAKT S VNĚJŠÍM SVĚTEM. BUDOU VÁM

SEM PRAVIDELNĚ DODÁVÁNY ZÁKLADNÍ ŽIVOTNÍ POTŘEBY, ALE JAKMILE

SE POKUSÍTE O NĚCO VÝŠE UVEDENÉHO, BUDU NUCEN VÁS NÁSILÍM

ZASTAVIT. VÁŠ A. S. V. W.

“To bude jen další z žertíků Weasleyovských dvojčat,” pomyslel si Harry. Všichni tři se na sebe podívali a jejich pohledy říkaly to samé: “Nic se nedozvíme, pokud to nezkusíme.” A tak se vydali znovu do Velké síně. Když vystrčili hlavy ze dveří, všichni letěli pozadu zpátky a dopadli natvrdo ne zem. Znovu se začala objevovat písmena…

DOUFÁM, ŽE UŽ MI VĚŘÍTE, TOTO BYLA JEN UKÁZKA Z MÉHO ROZSÁHLÉHO

UMĚNÍ A NEPOKOUŠEJTE SE MĚ OKLAMAT, NEBO JE MOŽNÉ, ŽE NĚKOMU UKÁPNE
JED DO VAŠEHO JÍDLA.

ZDRAVÍ A. S. V. W.

P.S.: DOBROU NOC.

Všichni sykali bolestí, když vstávali. Vtom se na stolku objevil čaj.

“Myslíte, že je to bezpečné?” zeptala se Hermiona.

“Já nevím,” odpověděl Ron.

“Počkejte! Vždyť já můžu přivolat jídlo!” řekl Harry, protože si pamatoval jedno kouzlo na přivolání čehokoli, když nelze použít Accio. Byl si skoro jist, že tady nepůjde. A tak vyřkl formuli a v tom okamžiku je zavalila ohromná spousta jídla. Když dojedli, všichni zívali únavou, ale nechtěli jít spát, protože jim vrtala hlavou poslední slova A. S. V. W.-Dobrou noc. Nakonec už to nevydrželi, a tak přes sebe přehodili neviditelný plášť a lehli si vedle ohně, který v krbu vesele plápolal. Probudil je hlas, který nebyl ani sympatický ani naopak, mohl patřit příteli i nepříteli a vycházel odevšad a zároveň odnikud.

PŘEJI DOBRÉ RÁNO A CHVÁLÍM VAŠE SKVĚLÉ NÁPADY. BOHUŽEL VÁM

MUSÍM OZNÁMIT, ŽE V TOM SKVĚLÉM JÍDLE BYLO MOJE VYLEPŠENÉ

VERITASÉRUM. NECHTĚL JSEM VÁS OTRAVOVAT UŽ VEČER, KDYŽ JSEM

VIDĚL, JAK JSTE UNAVENÍ. TAK SE VÁS PTÁM, KDO JSTE A PROČ JSTE SE

POKUSILI VNIKNOUT DO MÍSTNOSTI O KTERÉ SE NEMLUVÍ. NACHÁZÍ SE

SICE V LONDÝNSKÉ PODZEMNÍ DRÁZE, ALE VY JAKO KOUZELNÍCI JSTE

SI JISTĚ MUSELI VŠIMNOUT, ŽE TO NENÍ JEN OBYČEJNÁ TELEFONNÍ BUDKA.

“Jsem Rubeus Wulfric Black a netuššil jsem, že je to něco jiného než budka,” odpověděl Harry, protože si všiml jedné skuliny v neznámém veritaséru. Bylo to stejné jako s kletbou Imperius. Prostě nemusel odpovědět pravdu. Ron s Hermionou na něj koukali docela vyděšeně, ale pak si uvědomili, že tím Harryho prozrazují.

A CO VY, SLEČINKO, KDO JSTE?

“Já-já-já jsem Hermiona Grangerová,” zakoktala se Hermiona. Na rozdíl od Harryho nedokázala lhát, stejně jako nadokázala vzdorovat kletbě Imperius.

A VY, MLADÝ PANE, PODLE VLASŮ ODHADUJI, ŽE MUSÍTE BÝT WEASLEY.

“A-a-ano,” zakoktal se i Ron. Stejně jako Hermiona se dosud nenaučil vzdorovat kletbě Imperius, i když se o to Harry mnohokrát pokoušel.

Ale i když se to nezdá, Harry tentokrát mluvil pravdu. Před dvěma dny mu přišel dopis od Lily(nevíme, jestli mrtví dokážou posílat dopisy, ale každopádně byl podepsán jejím jménem) a v něm Harrymu vzkazuje, že není Harry James Potter, ale právě Rubeus Wulfric Black. Rubeus po Hagridovi, Wulfric po Brumbálovi a Black, protože je to vznešená a velevážená rodina. Nikdo nikdy nepřišel na to, jak to Lily dokázala, ale změnila mu jméno, přetože jeho otec se doopravdy jmenuje James Potter. Ale nebyl to James Potter kterého jsme znali, ale byl to James Potter nazývaný Remus John Lupin. James Potter “Dvanácterák” se doopravdy jmenuje Billius Severus Brumbál a James Potter je jeho tajná identita. Když se Harry/Rubeus dozvěděl, že je synem vlkodlaka, trochu ho to vzalo, ale rychle se zase oklepal.

Přátelům o tom nic říct nestihl, protože se museli soustředit na následující úkol-dostat se na ministerstvo. V tom už Hlasu lhal, opravdu si nemyslel, že je to jen obyčejná budka, ale trochu se jim to vymklo z rukou. Vytočili špatný kód a okamžitě se ocitli tady, v napodobenině nebelvírské společenské místnosti.

A Hlas se jich vyptával i na jejich rodiče, Harry opět řekl pravdu-Lily Potterová/Evansová a James Potter(vlkodlak) a Hermiona s Ronem také řekli pravdu. Najednou oknem vletěli dovnitř najednou Harryho/Rubeuse hipogryf Sirius, Hermionin fénix Albus a Ronův dráček Rubeus(překvapivé, že se jmenuje stejně jako Harry/Rubeus po Hagridovi). Každý nesl velkou krabici označenou jmény příjemců a ještě dopis. Hlas pronesl:

PŘIJÍMAT POŠTU NENÍ ZAKÁZÁNO, ALE ODPOVĚDĚT JIM NEMŮŽETE.

TY ZVÍŘATA MŮŽETE POSLAT VEN, NEBO TU MŮŽOU ZŮSTAT. TY MI TU NEVADÍ.

A TEĎ POJĎME POKRAČOVAT VE VÝSLECHU. POŠTU SI OTEVŘETE POTOM.

“A nemohli by sme si promluvit osobně?”vzkřikl Harry/Rubeus, který už toho měl tak akorát po krk.

ALE KLIDNĚ, JENOM MI DÁTA SVOJE HŮLKY A JÁ NA VÁS BUDU CELOU DOBU

MÍŘIT. POJĎTE DVEŘMI VEN. ČEKÁM VÁS V TAJEMNÉ KOMNAŤĚ.

“V Tajemné komnatě!?” vyhrkli Harry/Rubeus, Ron i Hermiona naráz.

JISTĚ, VŽDYŤ DVA Z VÁS UŽ TAM BYLI. A KROM TOHO MÍSTO SCHŮZKY

VYBÍRÁM JÁ.

Tak se vydali ven, ale v hradu nebylo ani živáčka. Děsivé ticho na ně doléhalo ze všech stran, až se museli zastavit.

ČEKÁM.

Ozvalo se jim nad hlavami, a tak se vydali na dívčí záchody. Kupodivu tam nebyla ani Ufňukaná Uršula. Haryy/Rubeus hadím jazykem otevřel vstup a všichni vlezli dovnitř. Když došli do velké síně se sochou Salazara Zmijozela, na křesle tam seděl muž v černém hábitu s kápí přes hlavu.

“Výborně, ani jsem nečekal, že sem dorazíte. Myslel bych si, že byste spíš zůstali ve společenské místnosti a poslouchali můj hlas.”

“Tak to byste se zřejmě pletl, pane A. S. V. W.” začal nakvašeně Harry /Rubeus, “kdo vůbec jste?”

Poslední komentáře
20.03.2009 14:11:57: No, jsem se asi trochu zamotala, ale snad se postupem kapitol rozmotám. smiley${1}
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)