Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a přívěšek

9. kapča - P

Omlouvam se za dlouhou pomlku, nějak mi to moc nepíše. Lépe řečeno to už mam na papíře, ale musim to psát znova, protože ta původní verze je prostě příšerná. To mi připomíná, že bych se časem chtěla pustit do opravy ZI, ale tolik nehoří.

Tak si kapitolku užijte, je sice krátká, ale na další už se pilně pracuje... S-Hanka

Zkusil tedy první a ona se kupodivu s hodně hlasitým vrzáním (které připomínalo spíše škrábání drápů o plech) a za využití notné dávky síly otevřela. Ale to, co se v ní nacházelo, tam rozhodně být nemělo.

Byla tam myší mrtvolka a příšerně zapáchala. Nedalo se tam dýchat a tak Harry šuplík zase urychleně zavřel. V dalším byl akorát hodně velký a bezpochyby i hodně starý nános prachu, ale jinak nic. Už zbýval jenom jeden. Otevřel ho a oslnilo ho nečekané světlo. Nebylo by tak silné, kdyby v celé „budově“ nebyla tma jako v pytli. Když si jeho oči přivykly, zjistil, že to tak září prsten. Byl krásný a jako jedinou věc z celého okolí ho nepokrývala vrstva prachu. Zlatý kroužek byl ozdobený velikým červeným kamenem a celý šperk byl protikladem tohoto místa. Absolutně se tam nehodil, spíš by se vyjímal někde v muzeu.

Bylo tak lákavé nasadit si ho na prst. Aspoň na malou chviličku, aby zjistil, jak mu sluší. Byl by to opojný pocit a Harry to moc dobře věděl. Ale ještě lépe věděl, proč je tu. Měl za úkol zničit Voldemorta a to taky udělá a žádný obstarožní prsten mu v tom nezabrání. Najednou měl sto chutí ho tam nechat a přemístit se za něčím užitečnějším. Od té doby, co se podruhé narodil, si s ním emoce dělaly, co se jim zachtělo, všiml si toho až teď. Pokusil se je znovu ovládnout a po chvíli se mu to i povedlo. Prsten tedy odlevitoval do připravené nádoby a rozhodl se ho dál neřešit.

Pak se podíval do seznamu, co ho čeká dál. Ke Gringottům se mu teď nechtělo a hlavně na to nebyl čas, tak si řekl, že se vrátí do Bradavic a po obědě zajde do KNP pro diadém a pak se pokusí vykoumat, jak oba viteály zničit. Jak řekl, tak taky udělal a po nějaké době už seděl v kabinetě nad dopisem od Brumbála, viteály schované v zásuvce a začarované několika kouzly. Jak se tak pročítal návodem na jejich zničení, začínal mít pocit, že získat viteál je jenom to nejjednodušší.

Měl na výběr několik možností, ale ani jedna nebyla tak lehká, jak předpokládal. Mohl by si od Brumbála půjčit meč Godrika Nebelvíra – to by bylo asi nejjednodušší. Ale už ne nejsprávnější. V Harryho očích to byla pouze poslední možnost, kdyby  všechno ostatní selhalo. Už ředitele zatěžoval svými problémy až dost. Co na tom, že to nejsou tak docela jeho problémy, on má svých starostí dost i bez druhého Harryho.

To už mu přijatelnější připadalo zajít do Tajemné komnaty pro zub baziliška a probodat jím všechny viteály, na které narazí. Podíval se, kolik je hodin a zjistil, že má času dost, ale bude muset ještě zajít za Brumbálem ohledně zítřejší porady. Možná by mohl nechat svoji výpravu na druhý den. Ale řekl si, že to by zase zbytečně mrhal časem, jeho mladšímu já už za chvíli bude půl roku a on se ještě ani nepřiblížil ke zničení Voldemorta. Chtěl tedy pokročit dál co nejdříve, aby to už měl za sebou a mohl si konečně oddychnout a v poklidu čekat na smrt. Tak se zvedl a za chvilku už klepal na dveře ředitelny.

Poslední komentáře
26.10.2009 15:53:52: Roman: Přesně. V podstatě dostal druhou šanci jenom proto aby Voldyho zabil, takže pak už by byl pon...
25.10.2009 15:27:30: Hezká kapitola a těším se na další. Višnu von umřít musí protože pokud Voldemorta zabije tak jeho b...
25.10.2009 14:24:30: Chudáček "maličkatej" Proč by musel umřít? Vždyť to přece není spravedlivý, jo já vím, život není sp...
25.10.2009 12:13:32: Snad jo, ale získat viteál je jedna věc a zničit ho, je druhá... tak si počkejte jak se s tím vypořá...
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)