Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a přívěšek

8. kapča - P

Tak jsem tu zase. A Přívěšek se mnou. Nic moc se tam něděje, je to takový výplňová kapitolka. Tak to nějak přežijte, brzo snad bude další... =)

S-Hanka

Ráno ho probudil až budík nastavený na hodinu před začátkem vyučování. Došel do Velké síně na snídani, najedl se a šel se do svého kabinetu připravit na první hodinu. Ten den se nedělo nic zajímavého, jenom se studenty procvičoval látku, kterou měli umět, a pomalu se posouval ve vyučovacím plánu dál.

Když konečně dokončil poslední hodinu, oddechl si a šel si připravit, co řekne Brumbálovi. Když se blížila pátá hodina, vstal a vydal se na cestu. Doufal, že ředitele zastihne. Došel až k chrliči a sdělil mu heslo. Vyjel po točitém schodišti a zaklepal. Ozvalo se mírně pobavené dále a Harry vešel. Ale nešlo mu do hlavy, jak to, že má Brumbál stále dobrou náladu. Ale rozhodl se, že se tím teď nebude zabývat.

„Ahoj, Harry.“

„Ahoj, Albusi. Jak se máš?“ začal Harry a posadil se do křesla naproti stolu.

„Dobře a ty?“ zopakoval otázku Brumbál a dál se pobaveně usmíval. Harryho to pomalu začínalo štvát, ale nedal na sobě nic znát.

„Taky, ale mohlo by být i líp. A proto jsem tady.“ dostával se konečně k jádru věci.

„To jsem si mohl myslet, že si se mnou nejdeš jenom popovídat.“ snažil se hrát smutného, ale moc mu to nešlo.

„Chtěl bych se přidat k Fénixovu řádu.“ řekl Harry a Brumbál rázem zvážněl.

„Ach, čekal jsem, že přijdeš. Já osobně proti tomu nic nemám, ale mnozí členové ti nevěří a Lily s Jamesem by ti to nechtěli dovolit.“ upozornil ho.

„Jsem pevně rozhodnutý, mě by nezviklali a potřebujeme každou posilu proti Voldemortovi. A těm ostatním dokážu, že mi můžou věřit. Jenom nevím jak.“

„Na zítřek v šest svolám poradu. Pokud budou souhlasit, na příští akci jim ukážeš, na čí straně stojíš. I když ví, že nejsi Smrtijed, nechápou, kde ses tu vzal a co je tvým cílem. Ostatně mě by to taky zajímalo.“ podíval se zvědavě na Harryho. Ten si povzdechl a přivolal ze své ložnice pergamen od Brumbála staršího. Předal ho tomu současnému a pobaveně sledoval jeho čím dál vyděšenější výraz.

„Proti tomu bojujeme?“ zeptal se se strachem v očích.

„Už je to tak.“ pousmál se Harry a přemýšlel, jestli ho moc nevyděsil.

Neměl jsem radši počkat, dokud na to nepřijde sám? Ne, to by trvalo moc dlouho a my potřebujeme každou hodinu, abychom ho mohli porazit.

Pak se rozloučil a vydal se do KNP, aby mohl připravit další hodiny a sám se vzdělávat. Už mu to pomalu začínalo lézt na mozek. Každý den jenom učit ty ňoumy, pak učit sebe a občas si popovídat s Brumbálem a jít zase spát. Začínal se až příliš těšit na nadcházející akci. Byl si jist, že mu Řád uvěří a přijme ho do svých řad. To jediné by ho vysvobodilo z neutuchajícího stereotypu. Jak se tak pročítal všemi možnými knížkami, nakonec usnul.  Když se probudil, v duchu si začal nadávat. Nemůže ani jeden den spát normálně ve svém kabinetu? Co kdyby ho někdo hledal?

Se skuhráním vylezl z postele a odebral se na snídani. Cestou potkal Siriuse, který mu šeptem sdělil, že zítra se koná porada Řádu. Má se ale ještě stavit za Albusem, ten mu poví podrobnosti. Harry si pomyslel, že jsou Sirius s Brumbálem nějací neopatrní. Všichni si myslí, že v Bradavicích je nejbezpečněji na světě, ale on tomu po zkušenostech z bývalého života nevěřil. Tehdy se ve čtvrtém ročníku dostal do školy Smrtijed bez problémů a dokonce na post učitele. Možná by měl upozornit ředitele, že by nebylo na škodu trochu opatrnosti. Ale teď se potřeboval nasnídat, protože mu už pořádně kručelo v břiše.

A protože byla sobota, mohl si po snídani dělat, co se mu zachtělo. A jelikož byl najedený a tudíž měl dobrou náladu a rozhodl se vydat po stopách viteálů. Došel tedy do kabinetu a znovu vzal do ruky ohmataný dopis. Stálo na něm:

 

Tyto viteály jsem objevil a většinu z nich i zneškodnil:

1)       deník Toma Raddlea – pravděpodobně byl uložen v trezoru Malfoyů a jeho zničení bylo Tvým dílem

2)       prsten z Gauntovy chatrče – Malý Visánek, na kopci za hradbou bezových keřů, v jednom z šuplíků od stolu

3)       šálek Helgy z Mrzimoru – trezor Lestrangeů v podzemí Gringottovy banky střežen poloslepým drakem

4)       diadém Roweny z Havraspáru – Komnata nejvyšší potřeby (rovně, pátou uličkou vpravo až na konci pod velkou skříní)

5)       medailonek Salazara Zmijozela – dům Grimmauldovo náměstí 12, jedna ze skříní se starými věcmi, případně Kráturův kout (kopie v jeskyni na pobřeží, na ostrůvku v misce s lektvarem, který se musí vypít)

6)       Naginy – u Voldemorta, případně na samostatné misi z pověření zmíněného

 

Vzal si tedy svůj Kulový blesk, zmenšil si ho a dal do kapsy, oblékl si neviditelný plášť a vyšel před pozemky. Pak se přemístil do Malého Visánku. Chvíli se tam jen tak procházel, ale pak se vydal na kopec. I když byl už skoro nahoře, pořád neviděl z domu ani kousek, protože ho zakrývaly vysoké a husté bezy. Došel až k nim, ale nevěděl kudy dovnitř. Nakonec našel skulinu, akorát pro jednoho člověka. Opatrně tedy vešel dovnitř a zjistil, že tak zchátralou barabiznu snad ještě neviděl. Ten Raddle se o to tedy moc nestará.

Rozhlédl se kolem a obezřetně strčil do dveří. Asi čekal, že se stane něco podivného, protože v ruce křečovitě svíral hůlku a byl připravený k boji. Ale dveře se jenom s vrzáním otevřely a odhalily tak místnost, která vypadala snad ještě hůř než chatrč zvenku. Pokud to tedy bylo vůbec možné. Všude byla asi dvoucentimetrová vrstva prachu, smrdělo to tam zatuchlinou a ještě něčím dalším neidentifikovatelným. Podle Brumbála měl být viteál ukryt v zásuvkách stolu. Moc to tedy jako stůl nevypadalo a Harry silně pochyboval, že kterákoli ze zásuvek bude funkční, a už vůbec ne ta správná.

Zkusil tedy první a ona se kupodivu s hodně hlasitým vrzáním (které připomínalo spíše škrábání drápů o plech) a za využití notné dávky síly otevřela. Ale to, co se v ní nacházelo, tam rozhodně být nemělo.

Poslední komentáře
11.10.2009 16:11:01: Super, honem další, ale spíš bych chtěla pokračování hp a MI-6 je to super povídka...
01.10.2009 06:08:23: Souhlasím, moc pěkná kapča
30.09.2009 15:07:16: super kapča ale přidej prosim co nejdřív k HP a DDSS
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)