Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a přívěšek

6. kapča - P

Další kraťoučká kapitolka, moc se omlouvám za zpoždění... S-Hanka

“No, Harry, proč jsi tedy tady?” zachránil situaci Brumbál.

“Dáš mi neporušitelný slib?” zeptal se v odpověď Harry.

“Ehm, jistě. Siriusi, byl bys tak laskav?” Sirius přikývl a přišel k nim blíž. Harry s Brumbálem si klekli, chytli se za ruce a Sirius na ně přiložil hůlku.

“Přísaháš, že nikomu neřekneš to, co se teď dozvíš?” zeptal se Harry a pohlédl řediteli do očí. Ten stejně jako budoucí profesor lektvarů jeho pohled opětoval a odpověděl.

“Tak přísahám.” Ohnivý had se omotal okolo jejich spojených rukou. Harry se mírně pousmál.

“Můžete nás, prosím, nechat o samotě?” obrátil se Brumbál na zbývající osoby v místnosti.

“Samozřejmě.” přikývl James a všichni tři odešli.

“Asi vám to řeknu všechno od začátku.” prohlásil Harry a začal vyprávět svůj příběh. Zamlčel jenom to, že dal Siriusovi přívěšek s fénixem a griffinem. Když skončil, Brumbál chápavě pokýval hlavou.

“To nebude jednoduché.” poznamenal.

“Ne, to jistě nebude. Ale já to zvládnu.” ujistil profesora.

“Oh, jistě. Jsi velký kouzelník.” řekl vážně Brumbál, ale jeho oči se smály. Tušil, že se to Harrymu nebude líbit.

“Ty větší, Albusi.” vrátil mu smeč Harry.

“Děkuji, ale myslím si, že nemáš pravdu.” zvážněl Brumbál. “To, jak jsi vyčaroval takového Patrona i s vědomím, že zemřeš, bylo skvělé.”

-------------------

“Vida, nejsem sama, kdo si toho všiml.” usmála se Daelba. Tenhle chlapec ji velice zajímal.

---------------------

“Každý někdy zemře. A aspoň při tom někomu pomůžu.” snažil se zlehčit situaci Harry.

“A právě v tom spočívá tvoje velikost.” poznamenal Brumbál s trochou nemístné hrdosti v hlase.

“Ó, děkuji, ale stále si myslím, že nemáš pravdu.”

“Já si myslím, že mám.” usmíval se dál Brumbál.

“Hele, nebudeme se tady hádat. Mohli bychom čas využít poněkud užitečněji.”

“To máš jistě pravdu, Harry. Ale mě baví se s tebou dohadovat.” koledoval si o pořádnou hádku Brumbál.

“Tak tohle na mě nezkoušej nebo tě zakleju do něčeho hodně hnusnýho.” vyhrožoval Harry s pobavenýma jiskřičkama v očích.

“Tak to bych chtěl vidět.” oznámil Brumbál a vytahoval hůlku. Harry ho rychle napodobil a už si mířili na hruď. Brumbál se na svého budoucího studenta vyzývavě podíval a Harry komicky zašermoval hůlkou, až se z ní vyvalil oranžový kouř. Brumbál se svalil na zem v  záchvatu smíchu. Smál se a smál a nemohl přestat. Harry ale naproti tomu zvážněl a sklonil hůlku. Na něco, nebo spíš někoho, si vzpomněl. Na Siriuse z budoucnosti, který se teď trápí kvůli Harrymu. A on se tady směje se svým kolegou a budoucím ředitelem.

“Tohle je dobrá zbraň na Smrtijedy. Určitě nejsou tak kamenní, jak se tváří.” vysoukal ze sebe Brumbál mezi záchvaty smíchu. Harry mu chtě nechtě musel dát za pravdu. To není špatný nápad, chtělo by to, je nějak rozesmát. Ale jak, to nevím.

Rozhodl se, že o tom později popřemýšlí.

“Asi bych už měl jít.” prohlásil zamyšleně, nečekal na Brumbálovu odpověď a opustil pracovnu. Řekl si, že by měl zajít do Komnaty nejvyšší potřeby, kdyby ho náhodou chtěl vidět Sirius. Prošel třikrát kolem zdi a vstoupil do místnosti. Stála tu krásná postel se světle modrým povlečením, stoleček a pár židlí. Jedny dveře vedly do rozlehlé knihovny zaměřené hlavně na černou magii a obranu proti ní a druhé do přepychové koupelny s obrovskou vanou. Harry se bez rozmýšlení zavřel v koupelně a v oblečení skočil do vany plné horké vody. Když vylezl, vysušil si šaty a šel do knihovny. Hledal nějaká kouzla, která by mohl naučit svoje studenty.

Po chvíli se mu v hlavě ozvalo, že ho volá Sirius. Tak si lehl na postel, zavřel oči a už po několikáté vyslovil formulku, díky které může cestovat do snů. Zdál se mu sen.

Poslední komentáře
17.05.2009 18:23:01: Tak jsi to konečně přidala, jsem moc ráda.Zase je tu co ke čtení......moc pěkná kapitolka...
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)