Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a přívěšek

5. kapča - P

Tak se po dlouhé době zase ozývám... Tahle kapča je dost krátká, ale nějak mi to poslední dobou drhne, takže se není čemu divit. Pokusím se přidávat trochu častěji, ale nic neslibuju, protože teď pracuju na nový povídce... ale to si budete muset počkat ještě dlouho=D. Další kousek přidam snad zítra. Tak konec keců. S-Hanka

Harry vešel a nestačil se divit. Vevnitř stál skoro celý Řád a všichni učitelé. Harry zamrkal a očima vyhledal Brumbála.

“Zdravím tě, Harry. Bohužel došlo k jistým nejasnostem kolem tvojí osoby. Sirius ti to jistě již vysvětlil. Mohl bych tě požádat, abys nám to objasnil?” zeptal se ředitel se smutným úsměvem na rtech. Harry se nestačil divit.

To je podraz!

“Oni všichni to vědí?” zeptal se vylekaně a přejel očima po všech přítomných. O trochu déle se pohledem zastavil na rodičích, kteří se na něj dívali s neskrývanou zvědavostí. Brumbál přikývl a Harry na něj vytřeštil oči. “Nemohli bychom si promluvit někde v soukromí?” otázal se Harry, ale předem už tušil, jaká bude odpověď.

Samozřejmě, že ne. Jinak by je sem nezval na hodinu, kterou jsem si vymyslel.

“Obávám se, že nemohli. Tohle se týká nás všech.” odvětil Brumbál a měl v očích pobavené jiskřičky. Zřejmě se náramně bavil. V Harrym se vzedmula vlna hněvu.

Tohle je osobní!

Nehodlal řešit svoje soukromé záležitosti se třiceti lidmi. Na to to bylo až moc velké tajemství.

Že jsem sem vůbec lezl. Já idiot.

“Dobře, ale je to osobní a jestli se to dostane k Voldemortovi, tak mě zabije a svět ovládne zlo.” upozornil Harry. Všichni na něj vyjeveně koukali a on se jim ani nedivil.

“Tak doufám, že tu není žádný zrádce.” dodal a očima provrtal Snapea. Ten mu pohled v klidu oplatil a Harry se trochu uklidnil.

“Měli bychom se na to posadit, je to dlouhá historie.” dokončil a všichni včetně Harryho vytáhli hůlku a vyčarovali si něco na sezení. Někdo pohodlné křesílko a jiný jenom obyčejnou dřevěnou židli. Nutno podotknout, že už v ředitelně bylo pěkně nacpáno.

“Takže, budeme ti klást otázky a ty budeš jasně a stručně odpovídat.” ujasnil Brumbál a Harry ho v tu chvíli měl chuť uškrtit, ale přesto přikývl.

“Dobrá, jak se jmenuješ?” položil Brumbál první otázku a Harry nechápal, proč se ptá, když už zná odpověď. “Harry James Potter.” odpověděl a manželé Potterovi se zatvářili poněkud nechápavě.

“Kdo jsou tvoji rodiče?” pokračoval Brumbál. Harry se zhluboka nadechl.

“Lily a James Potterovi.”

“Kde jsi se tu vzal? Našemu synovi je teprve týden.” vmísila se Lily.

“Jsem z budoucnosti.” konstatoval Harry a všichni se na něj zadívali ještě vyjeveněji než před tím.

“Takže ty jsi ten samý Harry, co leží doma v postýlce?” ptala se dál Lily, i když už neměla daleko k mdlobám.

“Ano.” odpověděl Harry a zkusmo se na ní usmál. Ona mu úsměv nejistě oplatila a Harrymu se trochu ulevilo. James objal svoji ženu, aby jí dodal oporu, i když sám z toho byl jelen (jenom obrazně).

“To je velice zajímavé, možná bychom si opravdu mohli promluvit v soukromí.” uznal konečně Brumbál diskrétnost tohoto sdělení.

“Lily, Jamesi, Siriusi, zůstaňte tu, prosím. Ostatní můžou odejít.” rozpustil Brumbál shromáždění. Všichni se vydali ven a v ředitelně zbylo pouhopouhých pět osob. Po předchozím návalu to vyvolávalo podivný pocit prázdnoty.

“Proč jsi tady?” pokračoval Brumbál ve vyslýchání.

“To je osobní, Albusi. A je nesmírně důležité, aby se to nedozvěděl nikdo od Voldemorta. Řeknu ti všechno, pokud se mi zavážeš neporušitelnou přísahou.” kladl si podmínky Harry.

“To není špatný nápad, mohl bych ti být nějak nápomocen.” souhlasil Brumbál.

“Dobře, ale nejdřív mám jednu otázku na svou matku. Máš dítě se Severusem Snapeem?” Lily jako mávnutím kouzelného proutku posmutněla a Jamesův předtím trochu vykolejený výraz se změnil na vražedný.

“Ten parchant ji znásilnil!” zavrčel James a z očí mu lítaly blesky. Harry s Brumbálem vykulili oči a James objal Lily. Jenom Sirius zůstal v rámci možností v klidu, zřejmě už o tom věděl.

“Promiň.” hlesl Harry a zadíval se do země.

“To nic, už je to dávno.” vzchopila se Lily a neupřímně se na všechny usmála.

Poslední komentáře
14.05.2009 12:55:26: velmi pekna kaptiola sa mi pacilasmiley${1}
14.05.2009 06:13:38: Tak si taky konečně něco přidala, už jsem myslela, že jsem v tom sama, i když nějaký čas teď zas nic...
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)