Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a přívěšek

2. kapča

Je tu další kapča a už je zase z pohledu Harryho. Je trochu (hodně) krátká, ale vy to překousnete.

A tu poslední napsanou vám sem zatím nedam....na tu si budete ještě chvilku muset počkat:D

Harry se probral v nějaké tmavé místnosti. Vůbec nevěděl, co se stalo. Má přece být mrtvý. Nebo je tohle smrt? Usoudil, že to tak bude. Přesto zkusil nahmatat hůlku. Kupodivu ji měl položenou vedle sebe na zemi. Nejspíš mu vypadla z ruky.

“Lumos” zkusmo zamumlal zaklínadlo. Špička jeho hůlky se rozsvítila. To ho překvapilo. Copak i po smrti se dají používat kouzla? Postavil se a zvedl ji nad hlavu, ale i přesto osvětlovala jen malý kruh a všude okolo panovala stejná neproniknutelná tma jako předtím. Řekl si, že se tu porozhlédne. Ve světle hůlky obcházel místnost. Nahlédl do každého kouta, ale jediné na co přišel, bylo to, že stěny jsou z kamene a podlaha je pokryta červeným kobercem. Ale narazil na jedny dveře. To ho zaujalo. Zvědavě je otevřel a do očí ho uhodila záplava světla. Alespoň oproti té tmě mu to tak připadalo. Zastínil si rukou oči, aby neoslepl. Pokud se dá po smrti ještě oslepnout. Záře pomalu pohasínala, nebo si na ní jeho oči zvykaly. Nešlo tady rozpoznat, co je skutečnost a co se mu jen zdá. Všechno to světlo ale jako by vycházelo z jediného bodu kdesi v dálce. Harry se k němu vydal, protože cítil, že se tam něco dozví. Nebo se ono vydalo k němu? Těžko říct. Světlo se blížilo, bylo čím dál větší. Zhasl hůlku. Už její světlo nepotřeboval. Došel až k záhadnému zdroji světla a stanul úžasem.

Stála tam dívka tak krásná, že z ní vycházela obrovská až skoro hmotná záře. Nebo se mu to všechno jenom zdálo? Tím si nemohl být jistý. Vůbec ničím si nemohl být jistý. Dívka vypadala jako víla. Její dlouhé havraní vlasy se vlnily v jemném vánku. Žádný ale necítil. Ve vlasech měla žlutou květinu stejné barvy jako její krásné dlouhé šaty. Ale Harryho nejvíc zaujaly její oči. Její krásné oříškově hnědé očí, které mu tolik připomínaly jeho jedinou lásku. Ginny. Ponořil se do vzpomínek na chvíle strávené s ní.

“Zdravím tě, Harry Pottere.” pronesla neznámá tiše a počkala, až na ní zaostří zrak. Pak pokračovala. “Jmenuji se Daelba a jsem strážkyní tohoto místa. Říká se mu U Smrtonoše.” odpověděla na jeho nevyřčenou otázku. A hned předvedla, proč ten podivný název. Během chviličky stál na jejím místě smrtonoš, který až nápadně připomínal Siriuse v jeho psí podobě. Ale na rozdíl od něj, byl tenhle skutečný. Smrtonoš počkal, až si ho Harry prohlédne, a přeměnil se zpátky do té dívky s krásnýma očima.

“Smrtonoš je jen pověra, jak už ti jistě došlo.”

“A proč jsem tady? Mám přece být mrtvý.”

“To má hned několik důvodů. Za prvé ses obětoval pro někoho, komu absolutně důvěřuješ a zaujímá v tvém srdci hodně místa. Ale to není ten nejpodstatnější důvod. Tvá matka udělala to samé. Pro tebe. Tím ti zajistila až do tvých sedmnáctých narozenin kouzelnou ochranu, kterou nedokázal překonat ani lord Voldemort. A za třetí ti tím, že se tě pokusil zabít, předal část své mysli. Proto jsi teď nemohl zemřít. Musel by tě zabít osobně, ale v tvém případě by to nemělo žádný zvláštní dopad. Ale jeho mysl byla zranitelná a kletba smrti ji zničila. Teď můžeš žít dál a lépe.” Harry ji zaraženě pozoroval a nedokázal ze sebe vypravit ani slovo.

“Až se rozloučíme, probudíš se ve svojí minulosti v tu dobu, kdy ses narodil. Budeš mít na sobě svůj neviditelný plášť. Tvůj čas bude probíhat rychleji než doteď, takže ti bude nějakou dobu trvat, než si na to zvykneš. Jakmile ale dorazíš do správného času, zemřeš. S tím už nelze nic dělat. Ale máš možnost cokoli změnit, můžeš zabíjet, pomáhat lidem-cokoli chceš. Můžeš neomezeně kouzlit a nelze tě vystopovat.”

“Ale já nechci zabíjet.” bránil se chabě Harry.

“Nemusíš, neboj se. Nechceš se ještě na něco zeptat?”

“Co se stane s ostatními?”

“No, všechny případné změny se jich dotknou, až dorazíš do jejich času.”

“Aha. A může je někdo vlivem změn zabít?”

“Myslím, že ne. Jestli už nemáš žádné další dotazy, je na čase, abychom se rozloučili.”

“Dobře.” Na to Daelba zatleskala. Prvním tlesknutím přivolala Harryho neviditelný plášť a druhým mu ho oblékla. Tleskla potřetí a Harry se začal propadat do spánku. Jako by jenom usínal po velké námaze. Ale něco bylo jinak. Cítil, jak se zmenšuje a mizí. Tak takhle funguje přemísťování? Není to tak hrozné, jak jsem čekal.

Harry cítil po celém těle příjemné mravenčení, a tak si ten pocit začal užívat. Ale pak se najednou zase zhmotnil. Otevřel oči a spatřil svoje rodiče. A kupodivu i sebe. Sice to čekal, ale skutečnost byla naprosto jiná. V očích se mu zaleskly slzy. Jeho dvojníkovi byly asi dvě hodiny a Lily ho držela v náručí. Chvíli jenom tak leželi, ale pak přišel James. Harrymu připadalo, že se pohybuje tak třikrát rychleji než normálně. Novopečený otec se šťastně usmál a políbil svoji ženu na čelo.

Harry se ponořil do vzpomínek, ale pak se zase vzpamatoval. Musel splnit svoje poslání. Prostě má asi v osudu napsáno, že musí Voldemorta zabít. Chvíli je tak pozoroval svoje rodiče, jak se tam míhají, ale už mu to nepřipadalo tak rychlé. Už si zvykal. Pak se zvedl a přemýšlel, co bude dělat. Nakonec se rozhodl, že půjde do knihovny. Potřebuje nastudovat spoustu užitečných kouzel. Ale nejlepší knihovna je v Bradavicích. Odešel do pokoje pro hosty, kdy nikdo nebyl asi tak deset let.

Udělal si tam místo a přivolal z bradavické knihovny prvních dvacet knížek, o kterých si myslel, že by se mu mohly hodit. Byly především o nitrobraně a nitrozpytu. Za chvíli už měl teorii v malíčku, ještě zbývala praxe. A tak si vykouzlil několik zvířat a vyzkoušel si to na nich. Když už knížky došly, přivolal si další. A takhle pokračoval pořád dál. Když už tak strávil skoro dva týdny, řekl si, že už toho umí dost. Ale stýskalo se mu po Siriusovi a všech ostatních. A tak si našel jedno kouzlo, aby je mohl navštívit ve snu. Daelba je víla věštící smrt z irských bájí a pověstí

Poslední komentáře
28.01.2009 15:17:41: Maurietka:jj, pochopila si to naprosto správně:D Všichni:moc vám děkuju, je dobře že se vám povídka...
27.01.2009 20:21:34: Zajímavý, takže pokud to správně chápu, tak je Harry po smrti, ale je v minulosti dvakrát. Jsem zvěd...
27.01.2009 10:57:41: super kapča prosím přidej další
27.01.2009 09:31:13: Super kapči. Moc se těším na pokračování.
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)