Lucky a Hanky, všehostránky

I myšlení občas škodí zdraví. (ARISTOTELES)

Přihlaste se

Novinky

Vaše nejnovější komenty

HP a přívěšek

11. kapitolka - P

Tak jsem zase tady a po delší době i Přívěšek... kapču bych chtěla věnovat všem, co to ještě pořád čtou, díky moc!

Dobře, můj pane. Tedy Harry. Dobře sis to tady zařídil. Plánuješ sem chodit častěji?“ vyptával se zvědavě.

Ano a rád bych ti dal nějaké jméno. Co třeba Syss?

Syss, Syss. To beru,“ pokýval bazilišek hlavou a s tím se odplazil do rohu, stočil se a položil si hlavu na podlahu. „Když dovolíš, rád bych si teď zdřímnul.

Jasně, já přijdu zase zítra,“ rozloučil se Harry a ponechal Sysse o samotě. Cestou si chodbu upravoval podle svých představ, takže nakonec byla celá pokrytá tlustým kobercem, stěny byly čisté a suché a prostor ozařovaly lucerny v pravidelných intervalech. Harry se musel pochválit, vypadalo to tam daleko líp.

Teď ovšem nastal problém s tím, jak se dostane zpátky. Nocovat by se mu tu opravdu nechtělo. Pak si ale vzpomněl, že má v kapse hábitu zmenšené koště. Pousmál se nad svým myšlením a odletěl.

Druhý den na schůzi Řádu:

„A proč bysme ti měli sakra věřit?“ křičel na Harryho Moody.

„Alastore, uklidni se, přece tu po sobě nebudeme řvát,“ snažil se zklidnit atmosféru Brumbál, ale moc se mu to nedařilo. Ostatně celá schůze byla úplně k ničemu, protože se všichni akorát dohadovali, jestli by vůbec mohli uvažovat o Harryho přijetí. Jediné, co se za celou tu dobu stalo, bylo, že mladý kouzelník se na vlastní kůži přesvědčil, že mu prostě nevěří. Pochopil, že nemá cenu se k nim snažit dostat, stejně by ho nevzali do kolektivu a akorát by mu dělali samé naschvály – o to vážně nestál. To radši bude podnikat akce na vlastní pěst, aspoň mu nikdo nebude říkat, co má dělat.

Když mu tahle podstatná informace došla, s omluvou se odletaxoval do svého kabinetu a hned na to odešel do Tajemné komnaty.

Ahoj!“ zahlaholil, jen co se jeho hlava objevila v bráně.

Nazdar, co tak brzy?“ zeptal se překvapeně Syss a zdvihl hlavu.

Ale, ani se neptej. Poslední dobou mi nic nevychází,“ svěsil hlavu Harry.

Co se stalo?“ vyptával se plaz dál.

Řád mě vyrazil. Teda ne přímo, ale nedokázali se ani dohodnout, jestli mám právo stát se členem. Tak jsem se na ně vykašlal a budu bojovat na vlastní pěst.

Tupouni jsou to. Není moc překvapující, že se s tebou nechtějí kamarádíčkovat. Oni se tě bojí, Harry. Proto tě nechtěli vzít. Nic si z toho nedělej, ty můžeš mít mnohem lepší společnost,“ uklidňoval ho, až byl mladý čaroděj překvapen jeho znalostmi.

Asi budu muset dát výpověď, ať si Brumbál hledá jinýho učitele, kde chce. Ale co s tebou?“ přemýšlel Harry, ale bazilišek ho zarazil: „O mě si nedělej starosti, já se o sebe dokážu postarat.

Není tu nějaký jiný východ?“ zeptal se Harry zadumaně.

To si piš,“ přikývl Syss, doplazil se do středu zadní stěny a jednomu velkému kameni zašeptal, aby se otevřel. A stalo se, co se stát mělo. Začala se objevovat prostorná, ale temná chodba.

Fíha,“ ujelo Harrymu a vzápětí už ve světle hůlky prozkoumával, kam tunel vede. Šel a šel a ani ho nenapadlo, že by ho třeba mohl někdo hledat. Po docela dlouhé době se začala chodba zvedat a bylo tam čím dál více světla. Harry vyšel ven do světlého dne a rozhlédl se, aby zjistil, kam až se dostal. Stál v nějakém lese, ale byl mnohem řidší než Zapovězený.

Kde to jsem? ptal se Harry sám sebe. Mohl se jen domýšlet, že to je jiná část Zapovězeného lesa, někde na druhé straně, která už rozhodně tak zapovězeně nevypadala. Prostorný březový hájek pozvolna přecházel v rozlehlou louku, na které stálo podivné stavení. Harry se rozhodl, že ho prozkoumá.

Byla to malá chaloupka s roubenými stěnami, doškovou střechou a olupujícím se nátěrem na dveřích. Měla malá okna a komín stojící poněkud nakřivo. Vypadalo to, že je mudlovská a hlavně prázdná. Pomalu došel ke dveřím a opatrně je otevřel. Za nimi ho však čekalo veliké překvapení.

Poslední komentáře
09.11.2011 12:06:31: ahoj bude nekdy dalsi kapitolka
20.08.2010 13:04:28: ÁÁÁÁÁÁ.....jsem napnutá jak kšandy,takže honem další kapitolu PPPPPRRRRROOOOOOOSSSSSSSÍÍÍÍÍMMMsmiley...
18.01.2010 09:47:19: Těšim se na dalšísmiley${1}
18.11.2009 15:49:54: Super kapča,už se těším na dalšísmiley${1}
 
Pro vaši úspěšnost při jednání jsou určující čtyři základní prvky. Jsou to: síla, čas, informace a dovednost.(SAMUEL RICHARDSON)